Vedoucí celek IV. třídy skupiny B Štětí B vstoupil do jarní části jasným vítězstvím, Škoda jen vyloučení Kolomana Horvátha

SK Štětí B

-TJ Dynamo Podlusky B
-

5:0(4:0)   24.3.2019  18.kolo

B mužstvo dospělých, vedoucí celek IV. Třídy dospělých po podzimní části, neprožilo zimu v nejlepším rozpoložení.  Tréninků moc nebylo, a když už, tak chyběla větší účast. Trenér Václav Podhorský spolu s Pavlem Minárikem a vedoucím Václavem Švancarou počítali  hráče a byli zvědavi, jak početný tým se dostaví  k prvnímu jarnímu zápasu proti rezervě Podlusk. Veškeré obavy však vzaly za své, aspoň teda v prvním jarním zápase, protože přišlo 16 hráčů a to bylo určitě překvapení. Zahájili jsme celkem v poklidu, ale postupně jsme získávali převahu a šedesátka diváků čekala, kdo bude první letošním střelcem B týmu. V 5. minutě to z volného přímého kopu Filip Podhorský ještě nebyl, protože branku o metřík přestřelil.  Neradoval se ani Koloman Horváth v 10. minutě, který levačkou prověřil hostujícího gólmana Jana Vaníka. Do třetice už to ve 12. minutě vyšlo. Matěj Svoboda zůstal po rohu bez dozoru a hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci. 1:0 trvalo krátkou dobu. Za další 4 minuty poslal do běhu Filipa Podhorského Robert Feko a bylo to už 2:0. Další standardní situaci zužitkoval Dominik Beruška. Marné bylo volání brankáře hostů, jak je možné že nechávají při rohu zcela volného hráče hlavičkovat na 3:0. Fotbalové pohoda naší jedenáctky pokračovala ve 27. minutě. Druhou branku v zápase na 4:0 vstřelil Matěj Svoboda, když se hostujícímu gólmanovi zamotal míč nad hlavou a proklouzl do sítě.  Ve 37. minutě bylbrankový rozlet týmu Štětí zastaven, když po druhé žluté kartě musel hřiště opustit Koloman Horváth. I v deseti jsme mohli v poslední minutě  první půle náskok ještě navýšit.  Šanci měl Podhorský, ale  brankář se stačil přemístit k pravé tyči, kam Filip mířil. Druhý poločas už tak zajímavý divácky nebyl.  Hned ve 48. minutě sice hezky vystřelil Dominik Beruška, ale brankář vyrazil na roh. Pak jsme se na dlouhou dobu odmlčeli. Až v 65. minutě po volném přímém kopu měl gól na noze Beruška, ale přímo z první branku přestřelil. V 75. minutě se připomněli i hosté. Střídající Marek Vilánek se opřel do míče a nebylo to vůbec špatné. Balón jen těsně minul cíl. Hosté o pár minut později vyprodukovali před naší brankou další nepříjemné chvíle. Zachránili jsme za cenu rohu. První branku druhého poločasu mohl vstřelit Dominik Beruška. Kopal totiž penaltu. Moc mu nepovedla a pochvalu zaslouží brankář, který míč vyrazil na roh.   Po jeho provedení jsme se ale přeci jen radovali, protože střídající Jakub Tichý poslal pod tělem brankáře míč do branky na 5:0. A protože v 82. minutě hlavičkoval Dominik Beruška jen do tyče, tak to také 5:0 skončilo. Výhra vysoká, zasloužená, která mohla být i vyšší nebýt vyloučení ještě v prvním poločase

Sestava: J.Horáček-L.Brzek(46.P.Fulín), M.Koráň, T.Danč, J.Jakl(V.Guzy)-