23. kolo, Dnes 10:15

Na první branku v dalším přípravném utkání mužstva dospělých se čekalo do závěru 1. poločasu.

FK Bílina

1:4(0:1)    16.2.2019   přátelský zápas

Cestu do Bíliny na přátelák doprovázelo chvilku sluníčko, u Lovosic zase mlha, a když jsme dorazili na hřiště účastníka I. A třídy, který bojuje o návrat do přeboru, tak zde svítilo krásné sluníčko a  fotbalové podmínky byly ideální. Až teda na to, že trenér našeho týmu Jiří Ransdorf musel před zápasem počítat padlé hrdiny, protože 5 hráčů hlásí nemoci nebo zranění. Příležitost zahrát si dostali jiní, jako třeba Filip Podhorský z B týmu.  Úvod utkání byl spíše takový poznávací a žádnou větší příležitost nepřinesl.  První akcí, která si zasloužila větší pozornost, byla přihrávka zprava na Vokouna v 10. minutě, ale tomu chyběl kousek, aby míč trefil. Postupně jsme získávali pevnou půdu pod nohama. K dispozici jsme měli i 2 volné přímé kopy, ale chybělo tomu koření fotbalu branky. Až teprve v 17. minutě jsme mířili na branku domácích. Byl to Filip Podhorský, který nohou i očima tlačil míč do šibenice, ale ten skončil vedle. Ve 27. minutě z volného přímého kopu z 25 metrů pálil Vokoun a brankář raději vytlačil míč na roh. Domácí v těchto momentech moc nezlobili a ani střela zpoza šestnáctky ve 30. minutě směrem na naši branku kvalitní nebyla. Obrovskou možnost otevřít skóre zápasu měl ve  35. minutě Koloman Horváth. V náběhu před branku se dostal do střeleckého zakončení, ale trefil jen brankáře. Ve 39. minutě zahrávala Bílina volný přímý kop a oddechli jsme si, když dlouhý balón doputoval mimo branku. Branky v 1. poločase jsme se dočkali ve 40. minutě. Po pěkné a přesné přihrávce zleva od Kolomana Horvátha se neomylně z hranice pokutového trefil Jiří Vokoun.  Málem jsme ale na vítězné vlně dlouho nebyli. Obrana si malinko zdřímla, za sebou nechala volného útočníka a jeho pokus těsně  minul naši branku. V úvodu 2. poločasu dvakrát za sebou zkoušel ofenzivně hrající obránce David Mencl najít před brankou Bíliny volné spoluhráče, ale ani jednou se mu to nepovedlo. V 50. minutě si hodně zavařila domácí obrana, když malá domů neskončila ve vlastní síti.  S obrovskou příležitostí se domácí přihlásili v 55. minutě, ale projektil věkem ještě dorostence Ondřeje Pallera skulinku za brankovou čáru nenašel. V 59. minutě trefil z volného přímého kopu břevno Vokoun. Mrzelo nás to ale jen několik okamžiků, protože pohotově dorazil míč za brankovou čáru na 2:0 Rudolf Slanička. Po druhé inkasované brance se zdálo, že domácí se pokouší o útočnější pojetí hry. Zaskočil je však v 70. minutě Tomáš Belák, který nebyl chycen do ofsajdové pasti, i když se toho domácí dožadovali, a zvýšil už na 3:0. Góly padaly i nadále, i když o ten další k naší nelibosti, se postarali domácí. Jiří Vacek se špatně dohodl s Matějem Svobodou v brance a pro Martina Pelikána už to pak byla pochoutka poslat balón do sítě na 1:3.   Hned v jednom dalších protiútoků kontroval Tomáš Belák, který postupoval sám na brankáře, ale brankovou čárku si na své konto nepřipsal.      15 minut před konce se stal centrem pozornosti Filip Podhorský. Před prázdnou brankou se dostal k míči, všichni čekali, že ho uklidí do branky, ale poslal ho nad branku. Zdálo se, že to měl raději zahrát hlavou než nohou. Moc nás to ale nemrzelo a navíc 5 minut před koncem s centrem zprava naložil hlavou báječně Robert Feko a stanovil konečný výsledek 4:1.

Výkon mužstva nebyl špatný a výsledek odpovídá, i když o něj až tak v přípravě nejde. Škoda jen, že mužstvo trápí marodka a někteří hráčí přichází o zimní přípravu. Za týden 23.2.2019 hrajeme od 12:00 na umělce v Roudnicí n.L. proti vedoucímu celku Libereckého přeboru TJ Doksy.Věříme, že pro naše fanoušky není Roudnice daleko a přijdou se podívat.

Branky: J.Vokoun 1, R.Slanička 1, T.Belák 1, R.Feko 1

Sestava: J.Lukeš (D.Svoboda)-P.Fary, J.Vacek, F.Svoboda, D.Mencl-T.Belák, R.Slanička,