Mužstvo dospělých se na umělé trávě v Roudnici n.L. proti domácímu celku dokázalo prosadit 3x.

SK Roudnice n.L.

0:3(0:0)   9.2.2019

UT Roudnice n.L.  přátelský zápas

Zápasy s Roudnicí n.L. vždy přitahují svou pozornost ať už jsou mistrovské nebo přátelské, kterým bylo právě toto střetnutí na umělé trávě na hřišti Pod lipou. Domácí bojují o postup z I. A třídy mezi krajskou elitu  a třeba se v příští sezóně budeme utkávat v přeboru. Pokud se teda nedostaneme o stupínek výše. Počasí fotbalu přálo a padesátka fanoušků už ve 3. minutě mohla vidět zahozenou gólovku Slaničky po přihrávce od Beláka. Roudnice o několik minut později přenesla bleskově hru na naši polovinu a nechybělo moc, aby balón skončil v brance. Ve 13. minutě si odchovanec roudnického fotbalu v našich řadách Tomáš Belák našel prostor k zakončení, ale Sailer v brance stačil zavřít závoru. Podobnou příležitost té první  měla Roudnice v 18. minutě, ale i tentokrát chyběla přesnost. Postupně jsme přebírali režii zápasu  a šancí otevřít  skóre bylo v první pětačtyřicetiminutovce dost.  Po rohu Vokouna postavili domácí na brankové čáře neprostupnou zeď bez jediné skulinky. Ve 25. minutě nedokázala domácí obrana zastavit Jakuba Slavíčka, ten našel před prázdnou brankou Marka Fausta a skončilo to razítkem na břevnu. Ve 33. minutě prověřil Pavel Fary připravenost domácího brankáře Václava Sailera a ten si poradil i  s dorážkou Vokouna.  Gólově se svou šancí nenaložil ani Jakub Slavíček ve 33. minutě. Domácí se s poločasem rozloučili volným přímým kopem, ale střela z 30 metrů žádné velké starosti Tomášovi Kyselovi v brance neudělala. Neuběhla ještě ani minuta z druhé půle, když se otevřela levá strana domácí obrany a míč letící pře celou brankovou čáru z nohy střídajícího Horvátha nikdo do sítě neposlal.  Ve 49. minutě už ale ruce nad hlavu zvedal Vokoun. Napřáhl ke střele z hodně velké dálky a strážce domácí svatyně se musel červenat. Míč mu nad hlavou prošel mezi prsty za brankovou čáru. Na jeho obhajobu ale nutno poznamenat, že Roudnici v 1. poločase několikrát podržel. V 51.  minutě zahrával roh Vokoun a odvracet za cenu  dalšího rohu musel hlavou Job. Do dvoubrankového vedení 2:0 jsme se dostali v 57. minutě zásluhou Rudolfa Slaničky. Vypálil  zpoza šestnáctky a s pomocí teče míč doputoval do branky. Domácí Roudnice si ve 2. poločase moc příležitostí nevypracovala. Tu největší měl Pavel Job po hodině hry, když si hezky zpracoval dlouhou přihrávku, ale střela byla tečována na roh. Ve zbytku zápasu jsme se ještě několikrát postupovali v přesile na polovinu soupeře, ale dotáhnout až do konce se nám to podařilo jen jednou. Po fotbalové ekvilibristice  Jiřího Vokouna a následné přihrávce na Kolomana Horvátha jsme stanovili konečný výsledek 3:0.

Branky: J.Vokoun 1, R.Slanička 1, K.Horváth 1

Sestava: T.Kysela – P.Fary, F.Svoboda, J.Vacek, D.Mencl - J. Slavíček, J.Vokoun, R.Slanička,