23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

První zápas roku 2019 sehrálo mužstvo dospělých v Novém Boru. Branky padly až ve 2. poločase, ale k naší malé radosti do naší sítě. Jde ale o přípravu a šanci na reparát máme hned za týden proti SK Skalici. Hraje se 26.1.2019 na umělce v České Lípě.

FC Jiskra Nový Bor

2:0(0:0)    19.1.2019   přátelský zápas

Po 6 tréninkových jednotkách zimní přípravy nastupovalo mužstvo dospělých na umělé trávě v Novém Boru k prvnímu přípravnému zápasu. Soupeřem jim byl domácí celek, 5. tým Libereckého přeboru po podzimní části. Počasí přálo, a i když byl mráz, tak podmínky na fotbal byly celkem dobré. Skóre se mohlo měnit hned ve 2. minutě, když se po takové nevinné akce před brankářem objevil hráč Nového Boru a moc nescházelo, aby míč skončil za brankovou čárou.  První nebezpečí před domácí svatyní jsme očekávali v 6. minutě po volném přímém kopu zahrávaného Rejmanem, ale Slanička se ke střele nedostal.  Stejně to dopadlo s naším volným přímým kopem i ve 14. minutě. Obě mužstva se v úvodu hledala a pohledných akcí k vidění moc nebylo. Ve 26. se připomenuli domácí, ale bylo to po hlavičce jednoho z našich borců, který ve snaze odvrátit míč do bezpečí trefil málem vlastní branku. Byl z toho jen roh. Největší příležitost ke vstřelení branky měl  v 1. poločase ve 28. minutě Rudolf Slanička. Stál před ním jen brankář, míč si našteloval na levačku, ale přeci jenom tu pravou má silnější. Střela skončila nad brankovou konstrukcí. Domácí, ale i hostující diváci natěšeni na 1. branku svého týmu v roce 2019, se v 1. poločase nedočkali. 2. poločas začal zajímavě. Ve 48. minutě nejprve domácí hráč hlavičkoval těsně nad branku, aby hned z protiútoku měl gól na kopačce Marek Faust. Střela byla ale sražena jen na roh. Minuty ubíhaly a žádné z mužstev se do větší šance nedostalo. Až v 65. minutě, kdy jsme ve středu hřiště nezachytili rozvíjející se akci domácích, se první branka utkání urodila. Hezká kombinace zakončená střelou Havla  do prázdné branky na 1:0. Pokusili jsme se o rychlou odpověď, ale přihrávka Martina Rejmana před brankou nikoho nenašla. V 72. minutě byl blízko vyrovnání David Mencl. Z těžkého úhlu se pokusil procpat míč do sítě podél brankáře, ale k našemu zklamání se to nepovedlo. Rozhodnutí přišlo 7. minut před koncem. Akce podobná té při první brance. Opět rychlé zaběhnutí   za obranu, kde tentokrát domácí útočník Šimůnek nepřihrával, ale přímo zvyšoval na 2:0, což byl nakonec i výsledek konečný.

Vyrovnané utkání, ve kterém domácí z několika mála příležitostí dokázali 2 využít. Naopak naše mužstva se prosadit nedokázalo. Šancí jsme ale také moc neměli a střel na branku domácích moc nebylo. Trenér Jiří Ransdorf nebyl spokojen hlavně s výkonem ve 2. poločase, kdy chybělo větší nasazení. Příprava je ale teprve na začátku a času na zlepšení je relativně dost. Za týden 26.1.2019 zajíždíme k dalšímu přátelskému zápasu opět do sousedního okresu, kde se ve 13:00 na umělé trávě v České Lípě utkáme účastníkem Libereckého přeboru SK Skalicí.

Sestava: T.Kysela-P.Fary, F.Svoboda, J.Ransdorf, D.Mencl-K.Horváth, J.Vacek, R.Slanička,