23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

Mužstvu dospělých to v posledním podzimním kole nevyšlo. Po změně stran se nám sice podařilo vyrovnat, ale pak už byli úspěšnější jen domácí. po podzimu jsme skončili na 4. místě.

TJ Sokol Srbice

3:1(1:0)

17.11.2018   15. kolo

Na úplný závěr podzimní části sezóny přichystal los zápas dvou mužstev, která  v posledních kolech poznávala jen vítězství. Náš soupeř vyhrál 5x za sebou a naše mužstvo dokonce 7x. Z naší strany se hrálo o 3. místo v podzimní tabulce a při určité souhře výsledků v posledním kole by to mohlo být i místo 2. Do zápasu jsme ale nevstoupili v tom nejlepším rozpoložení. Už v 2. minutě se za naší obranou objevil Zigmund a míč mu jen o kousek po centru utekl. Domácí pokračovali i nadále v nebezpečných výpadech a v 8. minutě jsme čelili dlouhému autu. Domácí kopali i roh, který jsme sice odvrátili, ale za další 2 minuty už jsme kapitulovali. Po volném přímém kopu si na zadní tyč naběhli zcela osamoceni 2 hráči domácích a jeden z nich Adam Švábenský snadno hlavou přivedl domácí tým do vedení 1:0. Dlouho jsme se vzpamatovávali a do žádných vážnějších situací před brankou Srbic jsme se v prvních 30 minutách nedostali. Až teprve ve 31. minutě jsme se dopracovali k rohu, který domácí ale snadno odhlavičkovali. Vyrovnání viselo na vlásku ve 37. minutě. Do ulice mezi 2 obránce sběhl Faust, ale dostat míč za záda gólmana Zachardy, který zmenšil střelecký úhel, se mu nepovedlo. Byl z toho jen roh.  Ve 42. minutě musel odstoupit Tomáš Belák, kterému se obnovilo zranění svalu. V poslední minutě 1. poločasu se domácí přihlásili ještě jednou a Tomáš Kysela v brance musel na zem, aby zabránil nejhoršímu. Začátek 2. poločasu byl báječný. David Mencl zatáhl balón po levé straně, poslal ho před branku, kde se objevila noha střídajícího Matěje Waltera a bylo vyrovnáno na 1:1. Měli jsme a nabito a zdálo se, že by se mohl vývoj zápasu obrátit. Hrálo se nahoru dolu, míče jsme se snažili rychle rozehrávat, ale bohužel jsme je i často zbytečně ztráceli. To byla voda na mlýn nebezpečných hráčů domácích, kteří se po vyrovnávací brance dostali k několika střeleckým pokusům. Volný přímý kop zahrávaný Batelkou jsme ještě ubránili, ale na zakončení Jana Martykána, který z druholigové zkušenosti z nedávné doby z nedalekého Ústí n.L., už jsme nestačili a opět jsme museli dohánět jednobrankové manko. V 61. minutě se to po rohu a hlavičce Fausta málem podařilo. Hned z protiútoku, ale mohlo být všechno jinak, protože od další pohromy nás uchránilo břevno. V 65. minutě hledal prostor k zakončení Marek Faust, ale síla na přesné zakončení už mu nezbyla. V 68. minutě zahrávali roh domácí, který naše obrana ubránila. Minuty začínaly ubíhat velkou rychlostí. Snažili jsme se nadechnout k závěrečnému náporu, ale do žádné příležitosti, která by přinesla kýžené ovoce, jsme se nedostali. V 76. minutě zahrával volný přímý kop Rejman, ale trefil je zeď. Na hřiště přišel Koloman Horváth, začali jsme hrát na 3 obránci a všechny síly jsme vrhli do útoku. Toho využívali rychlonozí hráči Srbic k nebezpečným kontrům. V 81. minutě zachránil naše mužstvo po jedné takové akci Kysela v brance. 7 minut před koncem jsme zprava zahrávali volný přímý kop, ale standardní situace dnes naší silnou stránkou nebyly. Míč skončil na prvním obránci.  Na úplný závěr, kdy už naše hra byla vabank, se domácí Jiří Sigmund lehce dostal k zakončení a stanovil konečný výsledek 3:1 pro Srbice.

Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako před týdnem, kdy jsme doma po dobrém výkonu porazili Krupku. Dnešní klání jsme ale nezačali dobře. Vůbec celý 1. poločas byl z naší strany nevýrazný a do správného herního tempa jsme se za 45 minut nedostali.  Vypracovali jsme si také jen jednu šanci. To domácí jich měli více. Po změně stran jsme rychle vyrovnali, ale zase jsme se dlouho neradovali, protože za necelých 10 minut jsme po gólu Martykána opět prohrávali. V 2. části byl náš výkon oproti 1. půli lepší, ale bohužel na domácí to tentokrát nestačilo. Ti využívali znalost v uvozovkách oblíbené umělé domácí trávy pro všechna mužstva, která sem přijíždí,  a zaslouženě vyhráli.  Mysleli jsme na 3 místo, ale nakonec je z toho místo 4. Na druhou stranu je třeba mužstvo za 2. polovinu podzimu pochválit, protože z 8 zápasů dokázalo 7x vyhrát.

Branky: M.Walter 1

Sestava: T.Kysela-P.Fary, J,Vacek, J,Ransdorf, D.Mencl(80. K.Horváth)-