23. kolo, Dnes 10:15

Mužstvo dospělých změřilo síly s Litoměřickou rezervou, a když už se zdálo, že branka nepadne, tak bohužel k našemu smutku 1x míč v síti skončil.

FK Litoměřicko B

1:0(0:0)

1.8.2018 přátelský zápas v Mlékojedech

Mistrovská soutěž už se pomalu blíží, a protože jsme měli o víkendu zápasové volno, tak jsme se s Litoměřickem B dohodli na sehrání přátelského utkání ve středu v Mlékojedech. Tropické teploty stále trvají, a i když se hrálo až od půl sedmé večer, tak je třeba hráče obdivovat , že tuto fyzickou zátěž zvládli. Pro naše trenéry to byla další možnost pohrát si se rozestavěním hráčů a vyzkoušet různé herní varianty. Navíc je ale stále trápí, že kádr není kompletní. Někdo je v práci, jiní si zase v době vrcholící přípravy ještě užívají dovolenou.  Úvodní minuty přinesly snahu našeho týmu kontrolovat míč a vytvořit si převahu. Částečně se to dařilo, ale částečně znamená, že žádné větší gólové příležitosti jsme si nevytvořili. Chyběl ten správný moment překvapení. Za zmínku stojí snad jen střela Fausta, která o fous minula branku.  Domácí zazlobili pod dlouhém vysunutí jedno z útočníků v 16. minutě, ale Pavel Fary včas zasáhl odkopem míče na roh. Ještě větší šanci měla Litoměřická rezerva o 5. minut později, když nevyšla malá domů Markovi Faustovi a jeden z trojice přítomných gólmanů v naší sestavě Jiří Gabriel chytil nechytatelné. Skóre se neměnilo.  Za velkého vedra se moc záživný fotbal nehrál a nezměnil to ani volný přímý kop domácích, po kterém míč málem protrhl ochrannou síť za naší brankou. Do druhého poločasu se sluníčko schovalo za mraky a teplota klesla na 30 stupňů ve stínu. Nejvíce to svědčilo Jiřímu Křtěnovi, který se po změně stran hned 2x ocitl v gólovém postavení.  Nejdříve to bylo po chybě domácích v rozehrávce a ani podruhé nebyla muška dobře nastavená. Střídající Robert Feko chvilku váhal co s míčem v 51. minutě, ale nakonec se do něj opřel a byla z toho tyč litoměřické branky. Za další 2 minuty  to pro změnu zaskřípalo po nedůrazném bránění před naší svatyní. To už ale branku ve druhé třicetiminutovce střežil   Tomáš Kysela a míči se do cesty postavil tím nejlepším způsobem.  Z těžkého úhlu to po hodině hry vyzkoušel Pavel Fary , který se ve 2. poločase vysunul z obrany do útoku, ale byl z toho jen roh. Nebojácně prošel v 69. minutě obranou Marek Faust, ale zakončit už nedokázal. S přibývajícími minutami síly na obou stranách ubývaly, a když se hrálo více na polovině našeho soupeře, tak branka nepřicházela. 20 minut před koncem už se zdálo, že se nám to přeci jenom podaří. Křtěn však místo střely volil přihrávku a nakonec z toho nebylo vůbec nic, vlastně bylo, hned z následující dorážky z toho byl gól, ale nemohl platit protože to bylo z postavení mimo hru. Pomalu už si diváci začali říkat, že gól dnes neuvidí, když přišla 11 minut před koncem bleskurychlá akce domácích, na jejímž konci byl střela z dobrých 19 metrů, která byla nejenom prudká, ale i přesná a znamenala gól na 1:0 pro Litoměřicko. Ve zbytku utkání jsme se chtěli pokusit aspoň o vyrovnání, ale žádná větší příležitost v tomto mučivém vedru už nepřišla.

První letní porážka a navíc jsme nevstřelili ani branku. A v tom byl asi ten zádrhel. Co bylo platné, že nám statistici přidělili  60% na míči a soupeři 40%, když chyběla finální fáze a více střel na branku. Přihrávky za obranu končily většinou u prvního obránce a průniků jeden na jednoho také moc nebylo. Prostě střelný prach zůstal uschován. Na doladění formy nám zbývá ještě 10 dní. S Litoměřicemi máme ještě druhou možnost a to mistrák v říjnu.  Už tuto sobotu 4.8.2018 je tu však generálka. Doma hrajeme s TJ Oldřichovem v 10:15. Původně se mělo hrát až v neděli, ale po dohodě obou týmů bylo přeloženo na sobotu dopoledne. Soupeř je účastník I.A třídy, který v minulém ročníku až do posledního kola bojoval s Lovosicemi o postup do kraje.

Sestava: J.Gabriel(30. T.Kysela)(60. V .Michovský)- P.Fary, J.Ransdorf, F.Svoboda, D.Mencl-J.Křtěn,