Poslední letošní venkovní zápas. Srbicím jsme v letošním ročníku jako jedinému týmu nevstřelili gól. K zápasu jsme neodjeli v optimální sestavě, navíc jsme nedali za stavu 0:0 penaltu a 1.branku inkasovali v nastavení 1. poločasu.

TJ Sokol Srbice

3:0(1:0)   9.6.2018   29. kolo

Už dopoledne Most přestřílel Neštěmice na jeho hřišti a zajistil si tak jedno kolo před koncem 1. místo. Do Srbic na umělou trávu už jsme teda neodjížděli jako pronásledovatel Mostu, což před tímto kolem teoreticky stále platilo. Navíc odjelo jen torzo týmu. Pracovní povinnosti, rozlučka s Tomášem Rosickým na Spartě, radostné narození potomka, ale možná i jiné důvody, které zapříčinily, že jsme měli na lavičce jen jednoho náhradníka. V úvodu jsme se ale činili a měli několik menších i větších příležitostí k otevření skóre. V dobrém postavení se ocitl Čámský, ale míč ideálně nezpracoval. Velkou možnost měl i Vokoun. Na začátku akce byl Faust, po jehož průniku se balón dostal právě až k Vokounovi na hranici šestnáctky, ale otevřenou branku netrefil. Ve 20. minutě se za obranu domácích dostal Jakub Slavíček, ale míč mu na nohu ideálně nesedl a skončil mimo  3 týčí. Několik pokusů a snaha zdolat štětstkou obranu bylo k vidění i na straně domácích, ale byl z toho skoro vždy nanejvýš tak roh. To už ale běžela 38. minuta, když  byl v pokutovém území domácím brankářem Zachardou poslán k zemi Matěj Walter a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si vzal Vokoun, vybral si levou stranu brankáře, který byl však připraven a balón za svá záda nepustil. Nedalo se nic dělat, i to se ve fotbale stává. Minutu před koncem 1. poločasu se navíc měla kopat proti domácím druhá penalta, když byl uvnitř šestnáctky poslán ne zem tentokrát Faust. Penalta však je, když ji pískne rozhodčí. Ten už tentokrát odvahu odpískat desítku v krátké době podruhé neměl. Naopak to byli domácí, kdo hned zaútočil a výborným brankářským zákrokem se prezentoval Jiří Gabriel. Míč vyrazil na roh, ze kterého byly nakonec dva a právě přitom druhém, v 1. minutě nastavení, jsme pozdě reagovali na volného Ladislava Berana, který získal domácím poločasové vedení 1:0. Druhý poločas zahájil dobrým průnikem po levé straně Marek Faust, ale koncovka byla nepřesná. Pojistku jsme domácím nabídli nedůrazem ve středu hřiště v 55. minutě, po kterém si z křídla sběhla za obranu zimní posila Srbic z nedalekých Modlan, Patrik Pokoš a nezadržitelně zvýšil na 2:0. Do konce zbývalo ještě dost času na to se zápasem něco udělat. Míč jsme měli o něco více na kopačkách než domácí, ale co to bylo platné, když jsme na branku soupeře pořádně nevystřeli a Zdeněk Zacharda byl vlastně bez práce. Domácí v poklidu kontrolovali vedení a 16. minut před koncem zahrávali od našeho rohového praporku volný přímý kop. Balón přeletěl všechno, co stálo v cestě, a zapadl k zadní tyči. 3:0 pro Srbice a o osudu zápasu bylo s definitivní platností rozhodnuto. Žádné další zajímavé momenty už diváci neviděli a tak jsme se domů vraceli s porážkou 3:0.

V prvním poločase jsme mohli jít do vedení, ale šance a především penaltu jsme neproměnili. Byli to naopak domácí, kdo v 1. poločase v 1. minutě nastavení skóroval a získal vedení 1:0. Ve 2. poločase  byl výkon našeho mužstva uvadlý. Šance a teda i střely na branku soupeře nebyly  žádné. To domácím stačilo, navíc těžili z našich chyb, dvě branky ještě přidali a v poklidu dokráčeli k vítězství. Za týden 16. června nás na domácím trávníku čeká rozlučka s letošním ročníkem. Hrajeme se Spartakem Perštejn. Výkop  10:15.

Sestava: Gabriel-Čámský, Ransdorf, Stejskal, Černý-Vokoun(69.Kucler), Rejman, Beruška,