Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Přátelský z., So 20.07 00:00

Ve městě chmele v příjemném prostředí před 150 diváky dokázalo mužstvo dospělých vybojovat 3 body. Střelecký den měli Jiří Vokoun a David Mencl

FK Slavoj Žatec

SK Štětí

2:4(0:1)     27. kolo  26.5.2018

Ve druhém venkovním zápase v řadě se jelo do Žatce, který se na jaře herně trápí a z předních míst  po podzimní části se propadl tabulkou dolů. Zachráněn není a nějaký ten bodík ještě potřebuje. My se držíme již několik kol 3 body za Mosteckým fotbalovým klubem na 2. místě a udržet tento trend znamenalo vyhrát i zde, protože Most vyhrál jasně v Modlanech 4:0 dnes po obědě. V úvodu se nebezpečné šance střídaly na obou stranách. Jako první se do koncovky tlačili domácí, když po docela nevinné akce musel míč před Petrem Pinkrem odvracet na roh Mencl. V dobrém střeleckém postavení se zase v 7. minutě na druhé straně hřiště objevil Slavíček, ale branku vysoko přestřelil. Ve 13. minutě jsme se nastěhovali do vápna Žatce, kopali několik rohů za sebou a po jednom z nich hlavou směřoval míč k tyči Ransdorf. Jen díky skvělému zákroku brankáře Petra Švarce zůstávalo  skóre 0:0. V polovině poločasu vyslal na našeho brankáře střelu Pavel Hassman, ale Jirka Gabriel předvedl jeden ze svých nádherných zákroků a vyrazil míč na roh. Ve 29.  minutě se pěknou kličkou Čámského zbavil Zimola, ale balón poslal pánubohu do oken někde nad naší brankou. Na ukazateli časomíry naskočila 36. minuta, když si levou k úniku vybral Faust a našel před brankou volného Waltra.  Jeho pokus stačil brankář ještě vyrazit, ale míč se dostal k Vokounovi, který neváhal a nezadržitelně střelou k tyči dostal naše mužstvo do vedení 1:0. Těsně před změnou stran mohl náskok navýšit ještě Slavíček, ale byl v moc těžkém úhlu a navíc brankář stačil balón lehce tečovat na roh. Začátek 2. půle byl v režii našeho týmu. Fotbalové galapředstavení předvedl David Mencl ve 49. minutě. Převzal míč na polovině hřiště a vydal se s ním na dlouhý výlet. Přešel jednoho obránce, postupně se přiblížil k vápnu, kde ho nezastavila ani dvojice bránících hráčů, připravil si balón na svoji levačku a brankář domácích se mohl na své spoluhráče rozčilovat, jak chtěl, ale při tom mu nezbylo nic jiného než vytahovat míč ze sítě podruhé. V 58. minutě jsme založili rychlý útok, Vokoun přihrál Walterovi, ale ten trefil jen vybíhajícího gólmana. Naštěstí se míč vrátil k Vokounovi a po jeho dorážce těsně si míč těsně před brankářem našel jediný hrbol na hřišti a vedli jsme 3:0. Jiří Vokoun touto brankou převzal žezlo dosavadního nejlepšího střelce týmu po Davidu Brandejsovi. Tříbrankové vedení nás na malou chvilku ukolébalo a Žatci se za další 3 minuty podařilo snížit na 1:3. Míč před dobíhajícím Petrem Klincem se snažil odkopnout od zadní tyče do bezpečí Jaroslav Černý, ale ten nakonec skončil i s ním v síti. Branka byla posouzena jako vlastní. Domácí ožili, vycítili šanci, ale všechno to bylo bez nějakých brankových příležitostí. Snad jen střela Pavla Hassmana z velké dálky, která ale skončila vysoko nad brankou. Průběh utkání jsme kontrolovali a  z volného přímého kopu v 73. minutě mohli vedení pojistit. Martin Rejman ale trefil jen zeď. Střelecký svátek měl dnes David Mencl. Do konce zbývalo 15 minut. Obrana opět jen sledovala, jak prochází mezi nimi a zakončuje už na 4:1. Tímto gólem bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Našli jsme si čas na střídání a těšili se na vítězné oslavy. V samotném závěru k jedné korekci výsledku ještě došlo. Do střely Hassmana se postavil Dominik Beruška, míč ho trefil, ale bohužel tak nešťastně, že bezmocného Gabriela přelétl a skončil v síti. Druhá vlastní branka Štětí znamenala i konečný výsledek 4:2.

Mužstvo odvedlo kvalitní výkon a na horké půdě v Žatci, kde domácí musí v těchto kolech získávat nutně body v boji o udržení, jsme zaslouženě vyhráli. Šanci zahrát si od začátku dostal Dominik Beruška a jeho výkon můžeme označit jako velmi dobrý. První poločas byl celkem vyrovnaný, i když o něco živěji působilo naše mužstvo a také vedlo 1:0. Vyšel nám úvod 2. poločasu, vstřelili jsme rychle 2 góly a ty určily další vývoj utkání. Vítězství už jsme si pohlídali a mohli slavit šedesátku získaných bodů v dosavadním průběhu soutěže. V dalším kole se po 3 týdnech představíme opět doma. 2. června nás v 10:15 čeká TJ Krupka.

Branky: Vokoun 2, Mencl 2

Sestava: Gabriel-Čámský(56. Černý), Vacek, Ransdorf, Mencl-Slavíček,Vokoun(86.Kucler),