Během 5 minut jsme v 1. poločase vstřelili 3 branky. Krásný gól padl i v závěru poločasu. Mužstvo dospělých může slavit kromě svátku práce i vítězství v Modlanech.

TJ Baník Modlany

1:4(0:4)

1.5.2018

16. kolo dohrávka

První květen den státního svátku byl pro mnohé dnem odpočinku a klidných svátečních chvil. To ale neplatilo mužstvo dospělých SK Štětí, které čekala dohrávka prvního jarního kola na hřišti v Modlanech, kterým jsme měli co vracet. Možná si vzpomenete na první kolo soutěže, kdy jsme přivítali právě Modlany a v 1. poločase jsme tahali z vlastní branky jeden balón za druhým a nakonec prohráli 5:2. Více než o odvetu šlo ale o mistrovské body, které by nás udrželi na kontakt s Mostem, jejichž zástupce jsme na tomto utkání také mohli vidět, a pokusit se vzdálit pronásledovatelům ze Srbic a Modlan.

Nezačali jsme zrovna ve vysokém tempu a v 6. minutě jsme museli čelit střele domácích, které byla tečována a skončilo to rohem. V 10. minutě jsme ale mohli jít do vedení. Martin Rejman se nečekaně dostal před samotného Martina Slavíka, ale jeho pokus přehodit brankáře skončil neúspěšně. V 19. minutě po nákopu z volného přímého kopu téměř z poloviny hřiště doletěl míč až ke Gabrielovi, který hrozící nebezpečí boxersky odvrátil. Do vedení se nám podařilo dostat ve 23. minutě, když se po centru zleva dostal míč k volnému Vokounovi, jehož první střelu ještě Slavík vyrazil, ale z dorážky už samotný  střelec zkoušel protrhnout síť. Vedoucí branka na 1:0 nás ještě více nabudila a ve 26. minutě se na hranici šestnáctky opřel do míče Vacek. Rána jako z kanónu znamenala vedení Štětí 2:0. Rozborka domácí obrany pokračovala i nadále a další dílek do sbírky jsme přidali ve 28. minutě. Třetí branku přidal po přihrávce od Vacka Jiří Vokoun. Výsledek 3:0 po půlhodině hry čekal asi málokdo. Měli jsme ale našlápnuto i na další góly. Ve 34. minutě se na Fausta otevřela branka v celé své kráse, ale k úžasu všech, míč branku přelétl. Možnost skórovat měl i Kucler po centru Fausta, ale ani on na gólmana nevyzrál. Největší příležitost skórovat měli domácí ve 44. minutě, když veterán Michal Doležal trefil tyč. O to více musela domácí mrzet tato šance, protože v poslední minutě zahrávalo Štětí volný přímý kop z 18 metrů a  David Šraga se trefil pohádkově. Poločas skončil 4:0. Do druhé části už nenastoupil zraněný František Svoboda, místo něho přišel Jakub Slavíček a malinko jsme museli přeskupit rozestavění. Běžela 51. minuta, když po levé straně vysunul Rejman Mencla a po jeho přihrávce střídající Slavíček trefil tyčku. Ve výhodném postavení se ocitl i Rejman, ale místo přihrávky volil střelu, která skončila vedle pravé tyče. Po hodině hry zkusil překvapit střelou levou nohou Walter, který nahradil zraněného Vokouna, ale ani on přesnou mušku neměl. Naše hra postupně ztrácela tu správnou šťávu a přechod na polovinu soupeře začínal váznout. Domácí to vycítili a stále častěji se začali objevovat na dostřel naší branky.   Zkoušeli to i z dálky, jako třeba v 71. minutě, ale správnou dráhu si míč nevybral. Dobrou možnost snížit náskok měl z volného přímého kopu Jakub Dolejška, ale byla z toho jen slabá střela, se kterou si brankář Štětí snadno poradil. V 78. minutě jsme zahrávali jeden z mála rohů v tomto utkání a místo, abychom vyvolali poplach před 3 tyčemi domácích, tak z toho byl rychlý brejk, obrana zůstala osamocena a Radek Kupka snížil na 1:4. V 79. minutě šel zcela sám na brankáře domácích Jakub Walter a řešil to stejně jako Martin Rejman v 1. poločase. Dopadl stejně. Pokus o přehoz si brankář v klidu pohlídal. Pak měli domácí ještě jednu příležitost, ale branku jsme si dát nenechali. Poslední vážnější nebezpečí celého zápasu se odehrálo 3 minuty před koncem, ale centr z volného přímého kopu toho správného adresáta před brankou Modlan nenašel. Vítězství 4:1 určitě potěší, a i když výkon ve 2. poločase nebyl nejlepší, tak jsme si i tak vyhrát zasloužili.

3 body z Modlan jsou zlaté. Hráli jsme na hřišti čtvrtého celku tabulky a vítězství bylo důležitým protiúderem se snaze Modlan se k nám bodově přiblížit. Perštejn dnes doma také v dohrávce přestřílel Srbice 5:2 a náskok na 2. místě máme před našimi pronásledovateli 10 bodů.. Do konce však zbývá ještě 7 zápasů a stát se toho může ještě  hodně. V samotném dnešním zápase jsme se do poloviny prvního poločasu hledali, ale pak jsme začali střílet jednu branku za druhou a šancí jsme v první pětačtyřicetiminutovce měli více než jen na 4 góly. Po změně stran  výkon uvadal a možná snad vědomi si vysokého náskoku jsme umožnili i domácím do vývoje utkání promluvit. Podařilo se jim vstřelit i čestný úspěch. Za 4 dny zajíždíme do Bíliny. Ta v posledních 4 kolech získala 3 body, ale na hřišti v Mostě remizovala. Hraje o záchranu. Popřejme našim hráčům uzdravení bolístek a v sobotu 5. května hurá do Bíliny, kde je výkop v 15:00. Odjezd 12:30.

Branky: Vokoun 2 , Vacek 1, Šraga 1

Sestava: Gabriel-Čámský(65.Černý), Ransdorf, Svoboda(45.Slavíček), Mencl-

Kucler(88.Kucler), Vokoun(58.Walter), Vcek, Šraga, Faust-Rejman(76.Beruška)

Připraveni: Poráč

Trenér: J.Ransdorf, K.Zuna   Vedoucí: J.Havner  Masér: K.Zavřel

Rozhodčí: J.Zítko-P.Kolátor, T.Doubek Delegát: P.Wencl  100 diváků