Mladší žáci proti favorizovanému soupeři v poháru neuspěli.

Mladší  žáci  proti favorizovanému soupeři v poháru neuspěli.

SK Štětí – FK Junior Děčín

0:6(0:3)

O pohár hejtmana Ústeckého kraje

Mladší žáci   12.4.2018

Těžký los čekal hned v úvodním zápase O pohár hejtmana Ústeckého kraje mladší žáky. Do Štětí přijel vedoucí celek přeboru FK Junior Děčín. Drželi jsme se statečně a úvodní minuty nabízely vyrovnaný průběh. Obě mužstva hlavně spolehlivě bránila a naše mužstvo žilo v naději na fotbalový zázrak. Trvalo to do 18. minuty, kdy se hosté zásluhou Daniela Žáka prosadili poprvé. Podruhé jsme kapitulovali ve 22. minutě. Předcházela tomu zbytečná ztráta míče ve středu hřiště. Lukáš Volek si dokázal najít prostor ke střele a upravil nechytatelnou střelou na 2:0. Hosté získali herní převahu a začali řídit dění na hřišti. Těsně před přestávkou jeden z hráčů Štětí ve snaze trefit míč, trefil ve vlastním pokutovém území nohu protihráče a kopala se penalty, ze které autor druhé branky Lukáš Volek zvýšil na poločasových 3:0. Ve druhém poločase si po samostatném úniku vytvořil šanci Lukáš Širochman a dobrou příležitost měl i Milan Kačo. Brankáře Buchala jsme, ale nepřekonali. Byl to naopak Jakub Dvořák, který překazil naše plány na snížení náskoku a naopak branku na 4:0 přidal. Čtyřbrankový náskok soupeře nás zlomil a v posledních 7 minutách utkání jsme ještě 2x inkasovali na konečných 6:0.  Nezmínili jsme zdaleka o všech příležitostech hostů. Skóre mohlo být mnohem vyšší, ale v brance Štětí vyrůstá budoucí opora mužstev SK Štětí mezi 3 tyčemi Petr Hůrka, který velké množství brankových příležitostí soupeře zlikvidoval.

Miloslav Hromy – trenér Štětí:

Soupeř měl kvalitu a naši hráči zaslouží pochvalu, že o výsledek poprali a vítězství nenechali Děčínu zadarmo. Bojovali jsme, aktivně se pohybovali, ale i tak byl protivník nad naše síly. Pochválit bych chtěl výkon Petra Hůrky v brance, který byl výborný. Soupeři gratuluji k vítězství a postupu.  Pro nás to byl určitě skvělý zápasový trénink na nedělní utkání doma proti Brozanům jehož výkop je 15.4.2018  v 11:45.

Sestava: P.Hůrka-B.Koleničová, R.Paďour, M.Borovec, M.Kačo, D.Hromy, L.Širochman,