MSK Trmice

Vstup do jarní části měli dorostenci vítězný. Výsledek hezčí než výkon.

SK Štětí – TJ Vaňov/TJ Libouchec

6:1(3:1) 24.3.2018 12.kolo

Zdánlivě lehké střetnutí mělo čekat naše dorostence v 1. jarní kole na domácí trávníku proti poslednímu celku tabulky. Zdaleka to však tak lehké nebylo, i když se to podle výsledku může zdát. Navíc trenéři nemohli počítat se všemi hráči. Někteří si na začátek jara naplánovali zranění, Dominik Beruška se připravoval na zápas dospělých a Koloman Horváth podruhé ve svém fotbalovém životě odešel na jaro zkusit štěstí do Roudnice n.L. Zodpovědnost na sebe museli převzít jiní hráči. V 10. minutě se přihlásil Robert Feko, když krásně střelou přes zeď z volného přímého kopu napnul síť a zajistil Štětí vedení 1:0. Hned z protiútoku mohlo být srovnáno, ale útočník soupeře branku minul. Pěknou fotbalovou dovednost předvedl ve 20. minutě Lukáš Šrotýř.   Nejprve se zbavil obránce a následnou krásnou střelou přes celou branku přímo do šibenice zvýšil na 2:0. Nutno podotknout, že šance měl i Vaňov/Libouchec, ale skvělé zákroky Matěje Svobody nebo nepřesná muška nám držely čistý štít. Naopak ve 35. minutě to byl opět Šrotýř, který si mezi 2 obránci našel prostor ke střele a i s pomocí tyče se zasloužil již o tříbrankové vedení 3:0. Fotbal jsme ale moc pohledný nepředváděli. Rozehrávka vázla a nepřesných přihrávek byla spousta. V poslední minutě 1. poločasu jsme na to také doplatili. Zbytečná ztráta míče ve středu hřiště vedla k protiútoku zakončeného Lukášem Stehlíkem brankou na 1:3 z pohledu Štětí. Po 4 minutách 2. půle o míč zabojoval jeden z nejlepších hráčů na place Šrotýř a z nulového úhlu docílil hattricku brankou na 4:1. Soupeř byl v 1. polovině 2. poločasu aktivnější než naše jedenáctka a měl i několik velmi nadějných příležitostí, které volaly po gólu. Nic se ale neujalo a efektivitu v zakončení předvedlo Štětí. Fulín pláchnul po pravé straně a míč předložil k zakončení na 5:1 Romanu Šímovi. Tato branka už sympaticky hrající hosty zlomila. Po jednom z rohů v 82. minutě se Jaklovi  podařilo skóre ještě navýšit na konečných 6:1. 3 body zůstaly dle předpokladů doma, ale spokojenost s výkonem nevládla. Trenéři se zlobili, a i když chyběly některé opory, tak mělo mužstvo i v tomto složení předvést lepší představení.

Branky: Šrotýř 3, Feko 1, Šíma 1, Jakl 1

Sestava: M.Svoboda-R.Šíma, Cap Ngoc Bao,  J.Jakl,  F,Podhorský(K), R.Feko,