Pšovka šla brzo do vedení a na vyrovnání se čekalo skoro celý první poločas.

SK Štětí – FK Pšovka Mělník

4:1(2:1)

3.2.2018  UT Roudnice n.L.  přátelský zápas

Pod reflektory umělé trávy v Roudnici n.L. se v sobotu večer představilo mužstvo dospělých ve čtvrtém letošním zimním zápase. Soupeřem jim byl celek I.A třídy Středočeského kraje zástupce mělnického fotbalu FK Pšovka.   Ta den před zápasem pořádala ples a i do utkání vlétla s chutí. Už ve 3. minutě zůstal před naší brankou nepokrytý Zeman a jen díky nepřesné mušce jsme se ubránili. V 9. minutě se prohnal po levé straně obrany soupeře Faust, velmi pěkně přihrál zpětně na Rejmana a brankář vyškrábl míč na roh. V úvodu utkání se hrál rychlý fotbal a šance se střídaly na obou stranách. Pšovka spoléhala na  rychlé výpady, které naší obraně dělaly velké starosti, a hráči se v bránění museli mít na pozoru. V 10. minutě zahrávala Pšovka volný přímý kop, po jehož exekuci se míč odrazil k Martínkovi, který balón v poklidu dopravil za záda brankáře na 1:0. Museli jsme dotahovat a blízko vyrovnání byl Vacek, který proletěl jak vítr z obrany do útoku a jeho střele chyběla jen větší přesnost. Volného přímého kopu se ve 21. minutě  ujal uzdravený Kucler a z takových 22 metrů moc nechybělo, aby si míč cestu do sítě našel. Těsně před koncem první půlhodiny rychlá zbraň hostů v podobě bleskurychlého útoku opět zafungovala a ještě štěstí, že střelec mířící k zadní tyči branku minul. Protivník měl i další šanci o chvilku později. Dostal se k ní po zbytečné ztrátě míče a Gabriel v brance musel pohotově zasahovat. To už ale z naší lavičky bylo stále častěji slyšet nabádáni k větší aktivitě a zlepšení herního projevu. Postupně jsme soupeře přitlačili na jeho polovinu a zdálo se, že vyrovnání se blíží. Rejman vystihl chybu brankáře, ale nepotrestal ji. Kopali jsme i plno rohů, ale žádný ke zdárnému konci nevedl. To už se rozhodčí pomalu začal dívat, kolik času zbývá do konce první půle, když si za obranu Pšovky sběhl Vokoun, ale trefil jen vybíhajícího brankáře. Odražený míč se dostal ke Kuclerovi, který si všiml, že brankář je hodně daleko před brankovou čarou a krásným lobem ale Poborský poslal míč do sítě. 1:1 však poločas neskončil. Jen co soupeř rozehrál, tak přišel o míč a mužstvo Štětí udeřilo ještě jednou. Na centr zprava si před branku naběhl chumel hráčů, míč létal od břevna na zem a zase od břevna na zem až skončil v síti.    Byl u toho Vokoun s Vackem, ale kdo byl skutečným autorem branky, si nikdo netroufl říct. Rozhodlo právo staršího a gól byl připsán Vackovi. Ještě důležitější ale bylo, že jsme se ujali vedení 2:1. Do druhého poločasu došlo v naší sestavě k několika změnám a v 51. minutě byl blízko zvýšení náskoku Satran, který se ale příležitosti zalekl a nabídku Fausta nezužitkoval. Velmi hezkou akcí se v 58. minutě představila dvojice věkem ještě dorostenců. Beruška předložil balón do ulice Horváthovi, který se ho snažil procpat k bližší tyči, ale trefil jen síť z venku.  V 63. minutě jsme si moc nevšímali rodícího se nebezpečí a až teprve, když útočník postupoval na naši branku, tak jsme zjistili, že hrozí gól. Střela šla nakonec hodně daleko vedle branky. To byla ale jediná větší příležitost Pšovky ve 2. poločase. Hrálo se většinou na její polovině a byl to náš tým, kdo měl převahu a gólové příležitosti. Při jedné z nich hezky vystřelil Faust v 65. minutě a byl z toho roh. Rozehrál ho Šraga a následná Ransdorfova hlavička znamenala vedení 3:1. V závěru zápasu byl hodně vidět Vokoun. Obránce nechával za svými zády a jen toho gólu se nedočkal. Jednou trefil břevno a pak ho zase dost nevybíravým způsobem zastavil obránce Pšovky. Jednu branku v závěru diváci ještě ale viděli. Na konečných 4:1 upravil pod tělem brankáře Faust.

Hosté dobře začali a v prvních 25. minutách se hrála vyrovnaná partie. Postupně jsme však soupeře začali přehrávat a chyběla jen lepší koncovka. Rozhodující momenty se odehrály v závěru 1. poločasu, kdy jsme 2 slepenými góly vývoj zápasu otočili a ve 2. poločase už utkání kontrolovali. Zápasový kolotoč pokračuje už ve středu 7.2.2018 od 18:00 opět na umělce v Roudnici n.L., kdy se utkáme s TJ Byšicemi.Za týden v sobotu 10. února jedeme již na pátou umělou trávu v letošním roce a to do Lovosic, kde nás v 15:00 čeká domácí tým ASK, který po podzimu vede jednu ze skupin I. A třídy a pomýšlí na postup mezi krajskou elitu.

Branky: Kucler 1, Vacek 1, Ransdorf 1, Faust 1

Sestava: Gabriel-Poráč, Ransdorf, Svoboda, Vacek-Kucler, Stejskal, Rejman, Šraga, Faust-