16. kolo, So 15.06 10:15

Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Hráči mužstva dospělých se chtěli pro letošek rozloučit s diváky vítězstvím, ale bohužel to nevyšlo. Chybělo nám více šancí a nakonec jsme vyšli střelecky úplně naprázdno.

SK Štětí – TJ Sokol Srbice

0:1(0:1)   11.11.2017   14.kolo

Posledním podzimním vystoupením na domácím trávníku bylo za větrného a chladného počasí utkání o 3. místo. Po 2 prohrách v řadě se na nás Srbice dotáhly na rozdíl pouhých 2 bodů. Hrálo se na horním hřišti a silný vítr, který se do hráčů opíral, dělal velké starosti a nějaký čas trvalo, než si oba týmy přivykly. Do první vážnější akce se dostali hosté. Ve 12. minutě zkoušel střelou k bližší tyči po přihrávce zleva otevřít skóre Švábenský, ale branku netrefil. I s další možností přišli hosté. Z volné přímého kopu hezkým způsobem mířil Egrt, ale Gabriel v brance, i když trochu s problémy míč chytil. Srbice byly i nadále při chuti a proti střele Verbíře musel brankář Štětí opět zasahovat za cenu rohu. V 19. minutě se ke střelení branky soupeř dopracoval nejblíže, to když střelu Jelena z 18 metrů zastavila pravá tyč štětské brankové konstrukce.  Pak už se konečně blýsklo na lepší časy i pro naše mužstvo. Ve 22. minutě nepříjemnou střelu Fausta vyrazil gólman hostů Zacharda těsně před sebe a doklepnout míč za jeho záda chtěl ještě dobíhající Mencl, ale nevyšlo to.  Po průniku Fausta přes více jak půlku hřiště jsme měli i výhodu rohového kopu, ale žádný poplach to před brankou hostů nevyvolalo.  Mnohem lépe se s rohem vypořádaly Srbice ve 30. minutě. Kapitána hostů Karla Jelena jsme nechali jen chvilku bez pozornosti a už jsme po jeho hlavičce prohrávali 1:0. Šance na rychlé vyrovnání se nabídla velmi rychle. Volný přímý kop přímo proti prostředku branky ze 17 metrů. Po chvilce dohadování před jeho rozehráním chtěl překvapit Stejskal, ale trefil jen zeď. V závěrečných minutách 1. půle jsme ještě zvýšili obrátky a chtěli vyrovnat, ale žádná střela mezi 3 tyče se neurodila. Druhý díl utkání začali hosté střelou sice z dobré pozice, ale míč správný směr nenabral. Soupeř vědomi si jednobrankového náskoku se stáhl na vlastní polovinu a čekal na svou brejkovou příležitost. Občas se nehrálo moc v rukavičkách a k vidění byla i spousta volných přímých kopů, které se ale s velkou úspěšností nepotkaly. Příležitost, velkou příležitost jsme si vypracovali až 71. minutě. Kucler dostal dárek od Fausta do gólového postavení, ale dokázal trefit jen prvního obránce hostů. 10 minut před koncem mohly Srbice rozhodnout, ale pojistku se nezatloukly. Balón skončil vysoko nad.  V 85. minutě se trestného kopu chopil Brandejs, ale ani on přesné štětské kopačky neobul. Nastavovaly se 3 minuty. Hned v té první byl aspoň k zisku bodu a penaltovému rozstřelu blízko Faust. Branku však netrefil a nezbývalo nic jiného než popřát hostům k vítězství 1:0

Další domácí porážka nás stála 3. místo tabulce. V prvním poločase měli hosté více šancí než my a brankáře soupeře zaměstnávali mnohem častěji. Ve 2. poločase jsme sice byli aktivnějším týmem, bojovali jsme a s fanoušky se chtěli pro letošní rok rozloučit vítězstvím, ale bohužel chybělo více klidu a herní pohody, která se v posledních 3 utkáních vytratila. Na závěr podzimu 18. listopadu jedeme na hřiště nováčka soutěže TJ Spartak Perštejn, kde je výkop utkání ve 13:30.

Sestava: Gabriel-Čámský(45. Poráč), Ransdorf(79.Beruška), Svoboda, Mencl-Křtěn(77.K.Horváth),