TJ Sokol Pokratice - L..

25. kolo, So 08.06 10:00

FK Travčice

26. kolo, So 15.06 10:00

Mladší žáci zakončili podzimní cestu Ústeckým přeborem výhrou po penaltovém rozstřelu

SK Junior/FK Teplice – SK Štětí

2:3 PK (0:1) 12. hrané kolo

Konečně si po 4 kolech trenéři libovali. Všichni marodi se dali dohromady a mohli vyrazit k poslednímu podzimnímu mistrovskému zápasu bojovat o 6. místo v tabulce. Od úvodního hvizdu rozhodčího Smrže se na hřišti odehrávala skvělá fotbalová podívaná. Obě mužstva se vrhla do útočení a na obou stranách se rodila jedna šance za druhou. První gólová paráda se odehrála ve 21. minutě. Slabší levou nohou se do míče opřel Daniel Hromy, brankář Vošahlík stačil ještě vyrazit míč před sebe, ale proti dorážce Lukáše Viktory už byl bezmocný. Vypracovali jsme si i další příležitosti, ale ke gólu na 2:0 nevedly.  Bez šancí nebyli ani domácí hráči.  V brance jsme však měli Petra Hůrku, který byl na svém místě a pohotovými zákroky míč za svá záda v 1. poločase nepustil. Za stavu 1:0 se nastupovalo do 2. poločasu a diváci se opět nenudili. Rychlé útoky a výpady z jedné strany hřiště na druhou se střídaly na obou stranách. Běžela 38. minuta když Daniel Hromy svým klasickým způsobem přešel přes 2 obránce a levačkou zavěsil míč do pravého horního růžku na 2:0. Dvoubrankové vedení jsme drželi do 46. minuty, kdy jsme ve středu hřiště zbytečně přišli o balón a Josef Kotchan toho využil ke snížení náskoku na 1:2. Začali jsme se strachovat o výsledek. Uklidnit mužstvo mohl Dominik Puška, který postupoval sám na brankáře, ale šanci nevyužil. Na konečných 2:2 se podařilo domácím skórovat v 50. minutě z kopačky Libora Emingera a šlo se na penalty.

Průběh penalt:

Teplice: Hůrka chytil  0:0                     Štětí: Koleničová  0:1

Teplice:                      1:1                     Štětí: Miga udžel naše vedení  1:2

Teplice: Hůrka opět zlikvidoval 1:2    . Štětí: Širochoman měl špatné     kopačky  1:2

Teplice: Hůrka exceloval a opět lapil   Štětí: Rozhodnout přišel Daniel   Hromy a s velkým přehledem se o to za velkého potlesku starších žáků také

postaral 1:3

Do hodnocení zápasu  se s velkým nadechnutím pustil trenér Miloslav Hromy:

Nejlepší zápas za celý podzim. Soupeř přivezl klasickou Teplickou sestavu a  hrálo se nahoru dolu. Byl to prostě skvělý zápas.. Malinko jsme se museli vyrovnat z terénem, ale pro oba týmy to bylo stejné. Jsem moc rád že si kluci i holky poradili z hrou soupeře, který hrál výborně. S velkým nasazením a rychlostí. Byla paráda to sledovat. Myslím, že utkání patřilo do vyšší kategorie než je krajský přebor a slušela by mu lepší vizitka. Těžko říci koho pochválit. Všichni hráli výborně a zvláští pochvalu zaslouží Petr Hůrka, který chytal skvěle.

Sestava: Hůrka-Koleničová, Miga, Borovec, Paďour, Širochoman, Kožarská,