16. kolo, So 15.06 10:15

Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

2 branky Davida Brandejse v rozmezí 4 minut v průběhu 1. poločasu. Domácí se ve 2. půli snažili o korigování výsledku, ale nakonec jsme čisté kontu uhájili.

SK Brná – SK Štětí

0:2(0:2)   14.10.2017 10. kolo

Místní hlasatel před zápasem oznamoval, že se utkávají dvě mužstva, z nichž Brná doma v letošním ročníku ještě neprohrála a Štětí stejně tak na hřišti soupeře. Našemu mužstvu patřilo před zápasem  2. místo s 23 body a soupeři 5. s 17 body.  Začalo se nahoru dolu a to, co někdy diváci nevidí za celý zápas, bylo za krásného počasí k vidění v úvodních 13 minutách. Už ta první volala po brance a hlavičce Brandejse chyběl jen pověstný kousíček, abychom se radovali. Ve 3. minutě jsme zase zahrávali volný přímý kop     a Jirka Vacek z hodně nadějného postavení  poslal balón do okolních kopců. Za další minutu se situace otočila, domácí se dostali do našeho pokutového území a po krátké  kličce následovala tečované střela a kopal se naštěstí pro nás jen roh. V 7. minutě zase zajímavě posunul míč na Svobodu Brandejs, ale o branku naše mužstvo připravil úspěšný zákrok domácího brankáře Satka.  Šance střídala šanci a v 11. minutě to byl domácí borec s lehce vyslovitelným jménem Asan Rakishtenliev, který měl  na noze možnost největší, ale v rozhodujícím okamžiku si míč ukopl.  Až teprve po čtvrthodině se hra trochu uklidnila a mužstva začala více myslet na zadní vrátka. Štětí, ale i Brná se dopracovaly jen k nějakým těm volným přímým kopům, ale ty končily buď odhlavičkováním obrany mimo šestnáctku nebo si míč přivlastnili v náručí brankáři. Ke změně výsledku utkání došlo ve 29. minutě. Brandejs si vyměnil míč se spoluhráčem, začal si s ním a když už se zdálo, že ten správný moment k zakončení promeškal, tak vystřelil a míč prošel pod nohama gólmana do sítě. Za další 4 minuty to byl opět Brandejs, který na sebe upoutal pozornost. Na vlastní polovině si dovolil převzít míč a vydal se na dlouhý výlet. Po cestě obešel snad 4 hráče a stejné si dovolil i na brankáře.  Pak už jen zvýšil na 2:0. Gól by se stejně jako před týdnem mohl ucházet o nějakou tu cenu jako nejhezčí branka kola. Nadějné dvoubrankové vedení našeho týmu se domácí snažili eliminovat v závěrečných minutách první půle. Nejprve rychlý útok po levé straně zakončený přenesením míče před branku a hlavičkou půl metru nad. Pak ještě volný přímý kop z 18 metrů v 1. minutě nastavení, který měl za úkol rozehrát další hráč s typicky českým jménem Gaydarski Antonio Adryinov, ale trefil jen zeď. Druhý poločas jsme nezačali nejlépe a to správné tempo z 1. poločasu jsme nemohli najít. Navíc v 56. minutě nás potkalo nebo spíše Davida Brandejse nepříjemné zranění a nahradit ho musel Koloman Horváth. Na hřišti byl 5 minut, když vystihl přihrávku soupeře a postupoval sám na branku. V rozhodujícím okamžiku si však míč ukopl a bylo po šanci. Postupně jsme se dostávali pod tlak a nedařilo se nám dostat míč pod kontrolu na delší dobu. Gólovku si ale Brná žádnou nepřipravila. Byl to naopak Vacek, kdo měl po volném přímém kopu na hlavě pojištění náskoku, ale míč skončil pár centimetrů vedle pravé tyče.  Do konce utkání zbývalo 15 minut a domácí se chystali k závěrečnému náporu. 48 letý Tomáš Heřman se z obrany vysunul  na hrot útoku. Většinu míčů se domácí, snažili směřovat na ligovými zkušenostmi připraveného nejlepší střelce Brné Jana Králíka, jehož z tribuny sledovala téměř celá vlastní rodina. Jeho otcem je Jan Králik, který fotbalově vyrostl ve Štětí, mnozí ho určitě znají a hrával mimo jiné i 2. ligu v Ústí n.L. V 76. minutě nápor Brné vrcholil tyčkou naší branky. V 82. minutě musel z branky ven Gabriel a z hranice velkého vápna boxovat míč do bezpečí. To už se přiblížil závěr utkání, běžela 88. minuta a domácí zahrávali roh. Nebezpečí jsme odvrátili jen za cenu další rohu a tak to pokračovalo pořád dál a dál až z toho bylo málo kdy vídaných 5 rohů během 2 minut. A jak se říká 3 rohy gól, tak tentokrát neplatilo ani 5 rohů gól.  Zápas jsme dovedli do vítězného konce a pozornost směřovali do Jílového, kde hrály Modlany a zvítězily v penaltovém rozstřelu. Mají stejně jako SK Štětí 26 bodů, ale protože máme lepší skóre, tak toto zaváhání nás posunulo s lepším skórem na 1. místo, kde se budeme chtít udržet co nejdéle.

Hned v úvodu měla obě mužstva spoustu šancí, ale žádná využita nebyla. V dalších minutách jsme měli míč více na kopačkách a  skladba pěkných fotbalových kombinací byla v repertoáru naše týmu. V rozmezí 4 minut to také zúročil 2 hezkými brankami David Brandejs. Ve 2. poločase už se nám tolik nedařilo. Hrálo se většinou na naší polovině a až na pár náznaků jsme si tolik šancí nepřipravili. Na druhou stranu jsme ale domácí Brnou také do ničeho velkého nepustili, ale hlavně, jsme dokázali pohlídat střeleckou akvizici domácích, Jana Králika. Brná přišla o domácí neporazitelnost a naše mužstvo už se  chystá na dvě domácí utkání v řadě proti Litoměřicku B a Žatci

Branky: Brandejs 2

Sestava: Gabriel-Čámský, F.Svoboda, Ransdorf, Mencl-Křtěn(79.Poráč), Vacek(93.Feko), Kucler,

Stejskal, Faust(91. Beruška)-Brandejs(56.K.Horváth)

Připraveni: Balaštík, M.Svoboda

Trenér: J.Ransdorf, K.Zuna  Vedoucí: J.Havner  Masér: K.Zavřel

Rozhodčí: M.Matas-K.Rouček, P.Kolátor Delegát: J.Herzina