TJ Žitenice7

ASK Lovosice

2. kolo, Pá 27.10 18:00

Sepap Štětí

Kdo se v pátek 29. září nepřišel podívat na zápas staré gardy může jen litovat. Před zápasem přiletěl pozdravit létající balon s výletníky, k vidění bylo spousta branek a všechno ještě stačil kvalitními kamerovými záznamy zachytit Milan Syrový.

Kdo se v pátek 29. září  nepřišel podívat na zápas staré gardy může jen litovat. Před zápasem přiletěl pozdravit létající balon s výletníky, k vidění bylo spousta branek a všechno ještě stačil kvalitními kamerovými záznamy zachytit Milan Syrový.

Sepap Štětí - Slavoj Bohušovice

7:1(4:0)    pátek 29.9.2017 6. kolo okresního přeboru

V minulém kole dala stará garda zapomenout na nulovou střeleckou impotenci z Hoštky a proti Litoměřicku se rozstřílela. Že má na kopačkách tu správnou střeleckou mušku chtěla ukázat i v prvním letošním domácím zápase. Hned ve 4. minutě už také Vála pálil ostrými náboji, ale břevno jeho ráně odolalo. V dalším průběhu utkání jsme se usadili na polovině hostů a snažili se zdolat bránící hradbu těl. Někdy soupeř odolával i za cenu faulu a nejvíce to pocítil Kušpál, který po nešetrném zákroku své tělo zvedal těžce. Jako myška zaběhl mezi 2 obránce Miloš Vála a s lehkostí dvacetiletého mladíka si obhodil i brankáře a pak už jen poslal míč do branky na 1:0. I v dalších několika minutách byl ústřední postavou na hřišti Vála. Nejprve z několika metrů ušetřil brankáře, když se trefil přímo do něj. I s úroky mu to ale vrátil  v 18. minutě, když ho potrestal za neudržení míče a zvýšil na 2:0. 27. minuta patřila dnešnímu oslavenci, co se svátku týče Michalu Hamšíkovi, kterého hostující obrana nechala a ten po centru prapodivnou hlavičkou zvýšil už na 3:0. Hosté se v těchto minutách drželi jen horko těžko nad vodou a ve hře dopředu byli zcela neškodní.  To navštívenka domácího Kušpála z dobrých 25 metrů měla krásné provedení. Trefil břevno a ještě teď zvoní hostujícímu brankáři Jirkalovi v uších. Ve 34. minutě se dostal k míči i brankář Štětí Jan Suchitra, ale bylo to jen takové malé seznámení. Na ukazateli naskočila 34. minutě když se řítil sám na brankáře Kušpál a  jakou částí nohy míč nakonec zasáhl zůstalo pro diváky tajemstvím, ale ať to bylo čímkoli, tak z toho byla branka na 4:0. Jedinou střelu hostů, kterou vyslali směrem na branku Štětí v 1. poločase vyprodukoval Hadrbolec, ale míč  hledají ještě teď na koupališti. Do druhého poločasu nastoupili hosté mnohem odvážněji. Proti střele Mrkvici musel výborný brankářský zákrok ze svého rejstříku vytáhnout Suchitra a míč vyrazit na roh. I další šanci měli hosté a opět to byl Mrkvica, kdo naší obraně zatopil a čisté konto museli hájit s vypětím všech sil. A do třetice šance hostů, kterou měl Hadrbolec, ale branku netrefil. V 59. minutě se schovalo sluníčko za stromy a naše obrana nepostřehla, že je volný Koblížek, který do prázdné branky snížil na 1:4. To jsme si ale nenechali líbit a odpověděli okamžitě. Minimálně polovinu zásluhy na brance Vály na 5:1 má Kušpal, který pláchnul po pravé straně a připravil mu míč ke skórování. Hosty to zlomilo a závěr zápasu už se hrál pod taktovkou naší staré gardy. Zakončení ala Messi Michalu Hamšíkovi ještě nevyšlo, ale 4 minuty před koncem se branky přeci jenom dočkal. Úlohu přihrávky na sebe vzal Vála a Michal už jen míč usměrnil kam bylo třeba. 6:1. Rozhozená obrana Bohušovic nestačila zareagovat ani na náš další útok a konečné vítězství 7:1 pečetil 3 minuty před koncem Lukáš Vacek.  Přesvědčivé vítězství nás se 6 body posunulo do středu tabulky. Za týden nás čekají Žitenice a to bude jiný oříšek. Ale proč ne. Naše vítězství proti bývalým ligistům se nečeká, ale zážitek to bude hezký, který si budeme dlouho pamatovat.

Branky: Vála 3, Hamšík 2, Kušpál 1, Vacek 1

Sestava: Suchitra-Božík, J.Čermák, Guzi, Hamšík, Janata, Jerman, Jonák,