23. kolo, Dnes 10:15

V Kadani mužstvo dospělých pomýšlelo navíc. Domácí poctivě bránili a do šancí nás moc nepouštěli. Byl z toho nakonec bezbrankový výsledek.

V Kadani mužstvo dospělých pomýšlelo navíc. Domácí poctivě bránili a do šancí nás moc nepouštěli.  Byl z toho nakonec bezbrankový výsledek.

SK Štětí – FK Tatran Kadaň

0:1 PK   30.9.2015  8. kolo

Vítězství v minulém kole doma s Mostem mužstvu hodně pomohlo a ukázalo, že i favorit se dá porazit. S tím jsme jeli do Kadaně utkat se s 12. týmem tabulky, který má po Neštěmicích nejhorší obranu, co se inkasovaných branek týče.  Jeli jsme ještě bez Marka Fausta, kterému přísná disciplinární komise neodpustila půlku trestu.  Za pěkného slunečného počasí se do první slibné střelecké příležitosti dostal Kucler. Byl sice sám několik metrů od branky, ale z velmi těžkého úhlu dokázal trefit jen síť z boku. To byla  z naší strany na hodně dlouho poslední nebezpečnější situace, do které jsme se dostali. Podobně na tom byla i domácí Kadaň, a tak moc vzruchu před oběma brankami k vidění nebylo. V 19. minutě jsme přišli snadno o míč a domácí se vydali na rychlou zteč po levé straně zakončenou obranou hlavičkou Svobody na roh. Volný přímý kop jsme zahrávali ve 27. minutě. Po něm se dostal k hlavičce Slavík, ale nikdo z jeho spoluhráčů nestačil zareagovat a dopravit míč do sítě. Ve 29. minutě zahrával na druhé straně roh Fefrčík, ale i v tomto případě se žádné úspěšná koncovka nekonala. O minutu později na centr zleva šikovně nastavil nohu Kiliján, a i když to možná tak nevypadlo, tak to byla hodně velká šance. Míči chybělo půlmetru, aby skončil v brance. Ve 39. minutě se volného přímého kopu ujal Čibenka. První rána mu nevyšla, ale míč se k němu dostal opět na nohu, ale dorážka dopadla vysokým překopnutím branky. Dvě minuty chyběly do konce poločasu, když si za obranu Kadaně zaběhla poslední podzimní posila Štětí David Šraga, ale míč mu na levou nohu podle představ nesedl. Byla to ale naše největší příležitost za prvních pětačtyřicet minut. Brzo po změně stran se přes Ransdorfa prosadil kapitán domácích Vít Karban a ještě, že byl Gabriel v brance připraven. Srazil míč na roh. Po něm následoval rychlý protiútok, po kterém  se tlačil k míči Šraga, ale jeden z obránců stačil ještě odkopnout na roh. V 55. minutě byl blízko šestnáctky soupeře poslán k zemi Vacek. Dle rozhodčího to bylo dle pravidel, ale bolelo to hodně. Jinak rozhodčí podal výborný výkon a nezbývá než chválit. Postupně jsme získávali stále větší převahu a v 60. minutě jsme byli hodně blízko vedoucí branky. Vacek přihrál Šragovi a novic v našem dresu trefil stojnou nohu stálice v brance hostů Vladimíra Turánka. Skórovat mohl i Čámský, ale levačka nepatří k jeho lepším nohám. Domácí, kteří se už více věnovali bránění, vyrazili dopředu 16 minut před koncem a proti krásné střele z velké dálky se musel vrhnout Gabriel a míč vyrazit aspoň na roh. Obraz posledních 15 minut obsahoval naši snahou strhnout vítězství na naši stranu. Kopali jsme 3 rohy, se kterými si brankář nebo obrana snadno poradila. A tak  největší šance celého zápasu přišla v 90. minutě. V ní se ocitl Vláďa Kucler. Úplně sám před brankářem míč trefil tak nešťastně, že  skončil snad 2 metry nad brankou.  Gól jsme letos poprvé v zápase nevstřelili. Nedala ho ani Kadaň, a tak přišly po výsledku 0:0 na řadu penalty.

Začínal náš tým.  František Svoboda proměnil. 1:0. Míč si vzal domácí Nový, ale Gabriel věděl kam se vrhnout. Vyrazil a stále jsme vedli 1:0. Na řadu přišel Stejskal, ale i toho Turánek vychytal. Srovnat na 1:1 po 2. sérii mohl Kiliján, ale ani on se neradoval. Gabriel byl i podruhé úspěšný. Třetí sérii zahajoval Čámský. Nezalekl se a poslal Štětí do vedení 2:0.  Napodobil ho Kolář a snížil na 1:2. Čtvrté pokusy zahajoval Kucler. Turánek v brance si hezky počkal a s jeho pokusem si poradil. Na řadu přišel hráč domácích, který mohl vyrovnat na 2:2, a také se mu to povedlo. Ke slovu přišla pátá série. Zahájil ji ten nejzkušenější Jirka Vacek  a nemýlil se. 3:2 pro Štětí. Damoklův meč visel nad Tomášem Janošíkem. Musel dát. To věděl i Gabriel v brance, nenechal se rozhodit a úspěšně penaltu zlikvidoval.

Z Kadaně vezeme 2 body, i když jsme určitě mysleli na všechny 3. Měli jsme mírnou převahu, měli jsme míč častěji pod kontrolou, ale tutových šancí jsme si zase tolik nepřipravili. Na hře domácích bylo vidět, že hrají na bod a vydrželo jim to celých 90 minut. Naší hře chyběl rozhodující moment překvapení a neprosazovali jsme se moc ani individuálně.  Je to škoda, ale nedá se nic dělat.  Každý den nemusí být posvícení ,ale i tak máme 2 body a  budeme čekat do neděle, jak si povedou Modlany v Neštěmicích a zda se udržíme na čele přeboru. Už se těšíme na příští týden, kdy do Štětí přijede v sobotu 7.10.2017 Bílina, která dnes 30.9.2017 prohrála doma s Brnou 3:1.

Sestava: Gabriel-Čámský, Ransdorf, F.Svoboda, Mencl-Křtěn(58.Poráč) Stejskal, Kucler, Vacek,