Chlumecká sportovní, z..

MSK Trmice

27. kolo, Ne 16.06 10:00

MSK Trmice

Po zahozených šancích v úvodu utkání se dorostenci rozstříleli a svého soupeře jasně přehráli.

SK Štětí – TJ Hvězda Trnovany

14:0(6:0)  2.9.2017  2.kolo I.A třída

Jen co rozhodčí zahájil utkání, tak se domácí dorostenci usadili na polovině soupeře a vytvořili se jasnou převahu. Měli i velké množství šancí, ale branka žádná nepadla. Branková nula se protrhla až ve 21. minutě, když obrana hostů zapomněla na Roberta Feka, který získal našim dorostencům vedení 1:0.  Neuběhlo ani moc času a po chybě hostujícího brankáře se z branky na 2:0 radoval Vála. Hosté z Trnovan se osmělili ve 25. minutě, když jsme nechali útočníka projít až příliš snadno před Matěje Svobodu, který poprvé v utkání předvedl, že je jako brankář na svém místě. Po půlhodině hry byl blízko branky Podhorský, ale po pěkné kombinační akci se v koncovce trefil mizerně. Zámek hostující obrany jsme odemkli ve 35. minutě. Po mnoha přihrávkách se konečně rozhodl vystřelit Vála a zvýšil na 3:0. Za další minutu přihrál Horváth Filipu Podhorskému, který se dlouho nerozpakoval a nezadržitelně uklidil míč pod břevno na 4:0. Velkou radost prožívali hráči, ale i diváci, když se 5 minut před obrátkou stran do listiny střelců pěknou brankou na 5:0 zapsal Lukáš Šrotýř. Ještě než stačil rozhodčí poslat hráče na odpočinek, tak se první letošní mistrovské branky v dorostenecké soutěži nechytatelnou střelou k tyči dočkal Koloman Horváth. Loni nejlepší střelec štětských dorostenců. Na začátku druhého poločasu koncovku podcenil Miloš Vála a skóre se neměnilo. K tomu došlo až v 52. minutě. Objímali se Šrotýř s Ladičem a právě druhý jmenovaný byl autorem branky na 7:0. V 55. minutě přišli se svou druhou a poslední gólovkou hosté. Stejně jako při první šanci se vyznamenal Svoboda v brance a míč za svá záda nepustil. Střelec minulého zápasu Dominik Beruška se hlásil o branku, ale míč z jeho kopačky skončil jen na tyči. Když to nešlo nohou, tak se Beruška po centru Horvátha prosadil hlavou a upravil už na 8:0. V 64. minutě měl Horváth spoustu času si rozmyslet, jak překoná brankáře, když kolem něj 20 metrů nikdo nebyl. Volil střelu podél brankáře, ale míč skončil mimo 3 tyče. Vše si napravil v 65. minutě. Všiml si, že brankář stojí až moc daleko před brankovou čárou, tak se opřel do balónu a parádním obloukem zvýšil na 9:0. V 70. minutě po pravé straně zaútočil Chaloupecký a střelou k tyči vstřelil branku. Věříme však zápisu o utkání, který tento moment nezaznamenal a tak skóre zůstává v tento moment beze změny. Vytoužené desítky se fanoušci domácí jedenáctky dočkali v 73. minutě. O nejlepšího střelce utkání se brankou na 10:0 přihlásil Horváth. Hra hostů se začínala totálně rozpadat. Jen co rozehráli ze středu hřiště, tak jim sebral míč Vála a radoval se ze své třetí branky na 11:0.  Dvanáctý kousek, tedy branku na 12:0 střílí Horváth, a aby toho nebylo málo, tak v 76. minutě zvyšuje na 13:0. Že se dá vstřelit gól i přímo z rohu předvedl 4 minuty před závěrečným hvizdem rozhodčího Koloman Horváth. Balón zatočil tak krásně, že skončil u zadní tyče naprázdno skákajícího brankáře. Konečný výsledek 14:0 jasně napovídá o průběhu utkání. Na první branku jsme čekali sice delší dobu, ale pak už to byl náš střelecký festival.  Dva zápasy, dvě výhry. Vylepšit si tuto bilanci pojedou dorostenci příští týden 9. září do Vaňova, kde hraje své domácí zápasy sdružený tým Vaňov/Libouchec.

Branky: Horváth 6, Vála 3, Feko 1, Podhorský 1, Šrotýř 1, Ladič 1, Beruška 1

Sestava: M.Svoboda-Cap, Holub, Ladič, Beruška, Jakl, Vála, Šrotýř, Podhorský, Feko, Moučka, Horváth, T.Németh, Chaloupecký

Trenér: V.Podhorský Vedoucí: J.Nedomlelová

Rozhodčí: L.Kloub-J.Chaloupecký, R.Glaw