Mužstvo dospělých bojovalo o prvenství na turnaji v Dobříni.

SK  Štětí – SK Sokol Brozany

1:3(1:1)  29.7.2017  Dobříň

Zápas dvou dosud neporažených mužstev na turnaji v Dobříni,  kde jsme  v případě vítězství mohli slavit i vítězství na turnaji. Hlavně šlo však o přípravu a letní zkoušku kvality hry. Byli jsme i zvědaví, jak si poradíme v době vrcholící letní přípravy s nováčkem třetí nejvyšší soutěže. Začali jsme hned 2 rohy za sebou, které naznačily, že  v plánu nemáme jen bránění. Soupeř se zase uvedl  v 6. minutě volným přímým kopem, ale v obou případech to bylo spíše úvodní seznamování než velká šance. V 10. minutě se předčasně radoval Vokoun, který sice dostal balón do sítě Brozan, ale polapen byl do ofsajdové pasti. Lépe už si ve 12 minutě vedl soupeř. Po rychlém útoku a zmatcích v obraně jsme nestačili obsadit všechny hráče a výsledkem byla branka na 1:0 pro Brozany.  Standardní situace v tomto utkání zahrával v našem týmu  Vokoun. Rozehrál i volný přímý kop v 19. minutě po faulu na Brandejse, ale míč proletěl přes celé vápno až za brankovou čáru. Hezkou akci zahájil Kucler a po jeho přihrávce zprava chybělo jen málo, aby Brandejs hrudníkem dokázal srovnat na 1:1. V aktivní hře dopředu jsme pokračovali i nadále a po jednom z rohů hlavičkoval nepřesně Beruška. Levačkou z volného přímého kopu chtěl ve 39. minutě prověřit pozornost brankáře Brozan Vacek, ale trefil jen dobře postavenou zeď. Důrazné napadání soupeře se nám vyplatilo 3 minuty před změnou stran. Obrana zaváhala, míče se zmocnil Vacek a hezkým obstřelem brankáře srovnal na zasloužených 1:1. Ve 2. poločase poslal soupeř na hřiště mnoho nových hráčů, jedním z nich byl i Rudolf Slanička, který před začátkem letošního ročníku do Brozan přestoupil právě ze Štětí. Ve 49. minutě způsobil průvan v naší obraně jeden z útočníků, ale s míčem se dostal do těžkého úhlu a Gabriel v brance zavřel bránu. Ve slibné šanci se objevil Vokoun, ale místo přihrávky na obsazeného Slavíka v 55. minutě měl raději volit přímou střelu. V 59. minutě aktivně hrající Vacek poslal z dobrých 30 metrů hezký dárek brankáři Brozan, který pěkným zákrokem musel odvracet míč do bezpečí. Horké chvíle jsme prožívali po jednom z rohů, ale dobře to dopadlo. Vokoun míč nakonec dopravil do klidných vod. V 64. minutě měl vedoucí branku Štětí na kopačce Vacek. Po rohu se opřel do míče a ten lízal levou tyč. Bohužel z venku. Následoval útok Brozan. Za obranu se v 65. minutě dostal štírek Tichý, a když už jsme mysleli, že máme vyhráno, protože trefil jen tyč, tak se míč odrazil k nabíhajícímu spoluhráči a ten hlavou dostal soupeře do vedení 2:1. Z inkasované branky jsme se ještě nestačili ani vzpamatovat a smutnili jsme znova. Příliš mnoho prostoru zůstalo před naší brankou, a i když si střídající Matěj Svoboda v brance na míč sáhnul, tak jsme tahali míč ze sítě potřetí. V 71. minutě mohlo být ještě hůř, ale tentokrát při nás stálo fotbalové štěstí, když nás od pohromy uchránila tyč. V samotném závěru utkání kopala obě mužstva ještě roh, ale tu největší příležitost na korigování výsledku měl štětský Horváth. Míč trefil takovou silou, že se břevno brozanské branky chvěje ještě teď. Pak už rozhodčí Vlašič zápas ukončil a můžeme hodnotit.

Vyrovnané utkání, které mělo svou kvalitu. V 1. poločase jsme si vypracovali více šancí než soupeř, ale chybělo více klidu a rozvahy v zakončení. Bránili jsme zodpovědně a soupeře  do větších šancí nepouštěli. Ani  v úvodu 2. části, kdy soupeř poslal na hřiště nové hráče, se obraz hry příliš nezměnil. Zlomila nás ale branka v 65. minutě. Stačilo malé zaváhání a Brozany šly do vedení. Od těchto chvil byl soupeř přeci jenom aktivnější i nebezpečnější. Projevilo se velké střídání na naší straně a BrozAny potvrdily kvalitu. Příležitost zahrát si dostala celá hráčská lavička a pro mnohé to byla velká fotbalová zkušenost. Za předvedený výkon zaslouží mužstvo pochvalu.

Čas na odpočinek ale není. Už dnes v neděli 30.7.2017 míří štětská výprava do Velvar, kde od 17:00 sehraje další přípravný zápas proti domácím hrajícím divizní soutěž a nedávno dokonce v MOL cupu  doma vyřadil SK Dynamo Dynamo České Budějovice brankou Holuba 1:0. Za 3 dny ve středu 2.8.2017 nás také čeká domácí premiéra. V 17:30 se na domácím trávníku utkáme s FK Schollerem Kešice.

Branky: Vacek 1

Sestava: Gabriel(M.Svoboda)-Čámský, Vacek, F,Svoboda, Poráč-Kucler, Stejskal, Beruška, Vokoun-