Mužstvo dospělých má za sebou první letošní přípravný zápas. Nevedlo si špatně a na turnaji v Dobříni dokázalo porazit nováčka divizní soutěže.

SK Štětí – FK SEKO Louny

2:1(1:0)  19.7.2017   Dobříň

První letní herní prověrkou bylo v tropickém vedru utkání s Louny na hezkém pažitu v Dobříni v rámci tradičního každoročního turnaje memoriálu Z.Kubizňáka a L.Abrta. Příležitost pro nové trenéry seznámit se s herním projevem mužstva, naordinovat taktiku a hledat rezervy ke zlepšení. Louny přijely jako divizní nováček, který navíc před 3 dny v předkole MOL Copu doma porazil Motorlet a postoupil do 1. kole proti Sokolovu.  Začátek zápasu, ale vlastně celá první půle přinesla opatrnou hru a brankových příležitostí slušná divácká kulisa moc neviděla. Náš kolektiv byl vyzbrojen 17 hráči a tak mohli trenéři v pravidelných intervalech hokejově střídat a hráče vidět během utkání na různých postech. Zapojili se i dorostenci,  a jak si přečtete na dalších řádcích, vedli si úspěšně. První ošemetnou situaci mohli diváci sledovat po několika minutách. Postaral se o ni čerstvý novomanžel David Mencl, ale obrana Loun svoji svatyni uhlídala. Hosté se v úvodu herně hledali a první vážnější příležitost si vypracovali až v 19. minutě, ale skóre se neměnilo. Další vzruch na hřišti přinesla až 32. minuta, kdy Šmidrkal využil výškové převahy, hlavou prodloužil míč na nabíhajícího Vokouna, který byl v pokutovém území Loun zastaven nedovoleně. Kopala se penalta, kterou si vzal na starost jeden z noviců v našem týmu Petr Stejskal a brankáři nedal šanci. V závěrečných minutách první půle soupeř ještě zkoušel vyrovnat, ale volný přímý kop ani střela po centru zprava ke skórování nevedly. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla divácky mnohem atraktivnější. Hosté začali náporem, i když je třeba poznamenat, že to byl nejprve Vokoun hned ve 47. minutě, kdy jeho střela  zpoza šestnáctky skončila  jen několik centimetrů vedle pravé tyče. Louny následně kopaly 2 trestné kopy za sebou. Druhý se pro nás stal osudovým. Nejvýše vyskočil jeden z borců soupeře a po jeho hlavičce bylo srovnáno na 1:1.  Neuběhlo ani 5 minut a Louny mohly jít dokonce do vedení. Podobná situace, jako při vyrovnávací brance, ale míč po další hlavičce skončil tentokrát jen pár centimetrů vedle tyče. Pak už jsme se začali o slovo hlásit i my. Na ukazateli naskočila 65. minuta, když se v gólovce ocitl Jakub Marek, ale trefil jen dobře postaveného obránce. Ještě větší možnost strhnout vedení opět na naší stranu měl Koloman Horváth, který postupoval zcela sám na brankáře, ale ztroskotal na dobře vyběhnuvším gólmanovi. Vynahradil si to za další 2 minuty. Velkou zásluhu na tom měl i Feko, který před brankou našel právě volného Horvátha a ten se tentokrát nemýlil. 2:1. Za pár minut se urodila další velké možnost Štětí. Šanci na zvýšení náskoku měl na kopačce Kucler, ale skórovat se mu nepovedlo. V 72. minutě zahrávaly Louny volný přímý kop z hodně výhodné pozice, ale z mráčku nezapršelo. Pohotovou střelou se představil štětský Beruška, ale jeho dvacetimetrový pokus byl tečován na roh. Šance střídala šanci a zase na druhé straně hřiště hasil požár úspěšným zákrokem Gabriel v brance. S míčem na opačnou stranu hřiště se vydal Vokoun, kde před brankou hledal Jana Grepla.  Nechybělo mnoho a jeho  akrobatický pokus trefit míč z první málem vyšel. V 86. minutě si musel bližší tyč ohlídat brankář Štětí a zabránit tak vyrovnání. V úplném konci se snažil navýšit náskok hlavou Petr Stejskal. Ve složitém postavení nedokázal míč lépe trefit a tak utkání skončilo našim vítězstvím 2:1.

Výhra je hezkým úspěchem, který do nově se rodícího týmu přinese dobrou náladu, ale hlavně chuť do dalšího trénování. Příležitost zahrát si dostala celá enkláva týmu. Představili se i dorostenci, kterým setkání se silnými týmy přinese mnoho cenných fotbalových zkušeností. Trenéři si dělali poznámky a zcela určitě je využijí v další letní přípravě. Program má mužstvo nabitý a už v sobotu 22.7.2017 jede do Dobříně znova. Od 18.00 se utká s FK Litoměřickem.

Branky: P.Stejskal 1, K.Horváth 1

Sestava: Gabriel-Čámský, Svoboda, Vacek, Poráč, Kucler, Beruška, P.Stejskal, Vokoun, Slavík, Šmidrkal,