23. kolo, Dnes 10:15

Mužstvo dospělých bez útočníku vyšlo v Chomutově naprázdno

FC Chomutov – SK Štětí

4:0(2:0)  13.5.2017   25. kolo

Do Chomutova, na krásný moderní fotbalový stadion, jsme nejeli s žádnými trumfy. V posledních 3 zápasech jsme prohráli, zranění jsou i oba útoční základní sestavy, a když k tomu přičteme důležitost utkání proti mužstvu, které diriguje známá tvář Patrik Gedeon a je o 1. místo v tabulce před námi, tak jsme v lehké situaci nebyli. Důležitost utkání si ale uvědomovali i domácí a hned od úvodního hvizdu to byli oni, kdo si vytvářel střelecké příležitosti. Ve 3. minutě se otevřela levá strana naší obrany a chybělo 50 centimetrů, aby šikovná snaha přehodit brankáře dopadla úspěšně.  Nebezpečnou značku, měla po rohu, i hlavička Chomutova, kdy náš ještě Gabriel v brance podržel. V 7. minutě jsme ale inkasovali. Gedoun si na hranici velké vápna až moc lehce našel prostor ke střele a i s pomocí tyče poslal domácí do vedení 1:0. Jak už to na jaře v našem týmu často bývá, když inkasujeme poprvé , tak hodně brzy následuje i branka druhá. Potvrdilo se to 8. minutě, kdy jsme špatně zahráli ofsajd taktiku a David Zahradník se zakončením na 2:0 poradil. Hodně nepříjemný úvod, který nasměroval další průběh utkání. K první střele jsme se dopracovali v 10. minutě, ale míč z kopačky Hrdého skončil nad. Mnohem nebezpečnější však byli hráči domácích barev. Janošík donutil ke skoku Gabriela a ten s velkou námahou srazil míč směřující k tyči na roh. K přečíslení naší sestavy došlo i v 16. minutě a jen skvělý brankářský zákrok gólmana nohou nás uchránil od další branky. Ochránce našich 3 tyčí se určitě nenudil a bravurně zasahoval i proti další střelecké příležitosti Janošíka. Naše rozehrávka a snaha dostat se do blízkosti často končila váháním v rozehrávce a ztrátou míče. Změnit to chtěl Šimral po půlhodině hry. Střela z dobrých 20 metrů nebyla vůbec špatná, ale nějaký ten centimetr k přesnosti chyběl. Na zem pro míč musel na opačné straně hřiště Gabriel, kdy střela jednoho z domácích směřovala za jeho záda. 5 minut před přestávkou se nepříjemně zranil Čámský, který musel hřiště opustit na nosítkách a místo něho nastoupil Vokoun. Za zmínku stojí v 1. poločasu ještě 2 momenty. V tom prvním, Ransdorf zasáhl míč hlavou ve snaze odvrátit ho do bezpečí, tak nešťastně, že málem skončil za zády vlastního brankáře.  Tím druhým byl roh, po kterém jsme se dostali k hlavičce, ale ke snížení náskoku to nevedlo. Ve 2. Poločase jsme chtěli s nepříjemným vývojem utkání ještě něco udělat. Snaha ale vyhořela hned v 51. minutě. Hrdý se míčem místo dopředu, vydal zpátky, přišel o něj a pro ostrostřelce domácích Bočka už nebylo tak těžké zvýšit na 3:0. Na hřišti se objevili i 2 naši dorostenci, a když si uvědomíme, za jaké situace oba na hřiště nastupovali, tak si nevedli vůbec špatně. Že Martina Bočka nesmíme nechat ani na vteřinu bez dozoru v pokutovém území v 62. minutě, jsme si uvědomili až příliš pozdě. Pumelice z jeho nohy málem protrhla síť a znamenala vedení už 4:0. Blízko pátého gólu byl Chomutov 15 minut před koncem, ale proti byl nezaměstnanější hráč v naší sestavě, brankář Jiří Gabriel.  V 80. minutě to z velké dálky zkusil Vacek. 40 letý Radek Zaťko v chomutovském brankářském dresu byl tak překvapen, že málem balón propustil za svá záda. Gól jsme vstřelili 9 minut před koncem z volného přímého kopu z kopačky Slaničky. Rozhodčí Simbartl ho však neuznal. Vysvětlil to tím, že domácí ještě nedokončili střídání. Poslední nebezpečné momenty se odehrály 5 minut před koncem. Jeden míč za druhým směřující na naši branku vyrážel brankář. Poslední střela skončila nad. Důležitý zisk 3 bodů po výhře 4:0 poslal Chomutov už do 7 bodového náskoku před náš tým a smazat tuto ztrátu už bude ve zbývajících 5 kolech hodně těžké. Šanci aspoň se o to pokusit budeme mít v následujících 2 kolech, kdy hrajeme na domácím trávníku. Nejprve 20. května proti Souši a o týden později proti Libiši.

Domácí měli výborný vstup do utkání. V 7. minutě dali první gól, a když v 8. přidali druhou branku, tak se naše taktika zaměřit se na defenzívu dostala velkou trhlinu. Hru jsme museli otevřít, ale ve hře dopředu byla zase hodně znát neúčast útočníků Beláka a Böhma. Vázla souhra a střel na branku soupeře jsme moc nevyslali. Naše ambice na záchranu po tomto utkání klesly zase o něco níže. Teď nás čekají 2 domácí zápasy, a pokud chceme situaci v boji o záchranu ještě aspoň trochu dostat do reality, tak nezbývá než 2x vyhrát.

Sestava: Garbriel-Čámský(40.Vokoun), Ransdorf, Šmidrkal, Vacek-Kucler, Šimral,

Slanička,Mencl(60.K.Horváth)-Tichý, Hrdý(55.Beruška)

Trenér: R.Houška, P.Dohnal Vedoucí: J.Havner  Masér:K.Zavřel

Rozhodčí: V.Simbartl-Z.Cupl, T.Kyncl  Delegát: P.Doubek  151 diváků