Sokol Velké Žernoseky..

Starší žáci vyzkoušeli umělku v Děčíně. O body přišli v závěru utkání.

FK Junior Děčín – SK Štětí

6:3 (3:2)  25.3.2017 17. hrané kolo

Zápas, který měl napovědět, zda existuje ještě reálná naděje dostat se mezi 6 nejlepších mužstev po 22. kolech  a tím se kvalifikovat do finálové skupiny Ústeckého přeboru, kterou vytvoří právě 6 nejlepších mužstev skupiny A a B.  Začátek utkání byl překvapením pro všechny.  Už ve 2. minutě zafungovala spolupráce Ladiče s Malechou a právě druhý jmenovaný chytrým lobem přehodil brankáře na 1:0.  Krásné chvíle prožívalo naše mužstvo i v 8. minutě. Z volného přímého kopu se přes zeď k pravé tyči trefil Tomáš Dopater a vedli jsme 2:0. A mohlo být ještě lépe, kdyby Ladič po chaosu v obraně domácích v 10. minutě místo přihrávky rovnou střílel.  Míče se zmocnili domácí a vydali se do naší šestnáctky, kde musel Holub v brance vyrážet míč na roh.  Po jeho rozehrání jsme neuhlídali Šimona Vítka a Děčín snížil na 1:2.  Inkasovaná branka nás rozhodila, začali jsme lehce ztrácet míče a projevilo se to ve 24. minutě, kdy Cuchý srovnal na 2:2.  Ve 27. minutě jsme se prezentovali z kopačky Šrotýře nepříjemnou střelou, ale brankář Žalda byl na svém místě. Co se nepovedlo nám, tak vyšlo domácím. 4 minuty před změnou stran jsme po chybě obrany inkasovali potřetí a za  stavu 3:2  pro Děčín si šli hráči odpočinout.  V úvodních minutách druhé půle se většina akcí odehrávala ve středu hřiště a branku viděli diváci až v 52. minutě. K naší velké radosti  se o ni po kolmé přihrávce postaral levačkou Adam Špaček a srovnal na 3:3.  V 59. minutě jsme po individuální akci Oldy Malechy mohli jít do konce do vedení, ale jeho poslední stopkou se stal domácí gólman. Rozhodující pro celý vývoj utkání se stala poslední čtvrthodinka zápasu. V ní kralovali domácí, kteří trestali každé naše zaváhání. Nejprve Cuchý svojí druhou brankou v zápasu upravil na 4:3. A v úplném závěru stříleli ještě Žák a opět Cuchý.  Vzhledem k tomu, že jsme 2:0 vedli a 15 minut před koncem to byla stále remíza, tak je prohra 6:3 až příliš krutá, což trenér

René Hrdlička hodnotí jednou    větou:

Opět se ukázalo, že neumíme udržet chladnou hlavu, když mužstvo vyhrává a neumí se povzbudit pro vítězství.

Branky: Malecha 1, Dopater 1, Špaček 1

Sestava:  Holub-L.Novák, T.Németh, Šrotýř, Špaček , Malecha, Ladič, Daniluk, Jakub Piulař, Dopater,