Začátek zápasu mužstva dospělých v Krupce vypadal nadějně, ale pak už stříleli branky jen domácí a vysoko vyhráli.

TJ Krupka – SK Štětí

6:1(2:1)  25.2.2017  UT Krupka

Na sever Čech k předposlednímu zápasu zimní přípravy jsme z důvodu zranění a úzkého kádru proti účastníkovi Ústeckého přeboru vyrazili i s dorostenci v sestavě. O to hezčí byla 1. minuta zápasu, kdy Slavoj Tichý  bojoval tak dlouho o míč, až ho získal, přihrál Hrdému a ten pravačkou rozvlnil síť na 1:0. Podle dalšího dění na hřišti to domácí ale nezaskočilo. Ve 4. minutě po trestném kopu a šikovné hlavičce míč líznul břevno naší branky. Za další 4 minuty si Krupka opět vzalo slovo a Matěj Svoboda v brance se uvedl zákrokem, který zabránil vyrovnání. V 10. minutě už to soupeři vyšlo. Po několikerém ostřelování branky, kdy jsme se snažili marně dostat míč do bezpečí, bylo srovnáno na 1:1. Střelecká podívaná, ale bez vstřelené branky pokračovala na druhé straně hřiště. Z těžkého úhlu střílel Hrdý, ale balón cestu do sítě nenašel. Dobrou střeleckou pozici měl i Slanička, ale se střelou brankář velké starosti neměl. Ve 21. minutě jsme tak dlouho váhali s rozehrávkou, až jsme o míč přišli a pak už jen sledovali, jak se odráží od tyče zpět do pole.   O chvilku později jsme si oddechli znova. Hráč domácí postupoval sám na brankáře, ale naštěstí se nepotkal s přesnou koncovkou a branku netrefil. Výbornou kopací techniku předvedl Slanička, který z 30 metrů cílil přesně k tyči, ale brankář domácích stačil konečky prstů vyrazit míč na roh. Stejný hráč to 7 minut před změnou stran zkoušel lobem, ale branku netrefil. Pak stačila chvilka nepozornosti v našich řadách a pro střelce domácích už nebyl velký problém upravit na 2:1. Tečkou za 1. poločasem byla hodně výživná střela Tichého z dobrých 35 metrů, ale brankář Krupky prokázal své kvality. Na úvod 2. poločasu v dobrém vzpomínat nebudeme. Během 3 minut jsme tahali míč ze sítě 2x. Stačily 2 rychlé záběhy za naši obranu a výsledek byl 4:1 pro domácí. K vylepšení nálady jsme byli blízko v 52. minutě, když po přihrávce od Horvátha zakončoval střelou do pravé tyče Kucler. Koloman Horváth pěkně zakončoval z hranice šestnáctky v 57. Minutě a chybělo pár centimetrů, abychom se mohli radovat. V 65. minutě jsme razítkovali konstrukce zdejších branek znova. Tentokrát břevno. V těchto okamžicích utkání jsme měli převahu a vstřelit nějakou tu branku jsme si zasloužili. Bohužel se tak nestalo ani po přímém kopu Hrdého v 70. minutě. To už se ale diváci začali pomalu dívat na hodinky, kdy bud konec zápasu, když Vacek míč ve snaze odkopnout ho do bezpečí 10 minut před koncem, zasáhl tak nešťastně, že skončil za zády vlastního brankáře. Poslední hořkou pilulku na 1:6 z našeho pohledu jsme ochutnali minutu před koncem, kdy už jsme se věnovali pouze útočení a zadní vrátka zůstala otevřená.

Výsledek vypadá hrozivě. Začali jsme sice dobře, vstřelili branku v 1. minutě, ale v dalším průběhu utkání jsme domácím nechávali až příliš mnoho prostoru k rychlým útokům, ze kterých se snadno dostávali na dostřel naší branky a navyšovali vedení. Míč jsme měli častěji na kopačkách a to hlavně ve 2. poločase, ale co to bylo platné, když jsme to ani jednou nedokázali využít ke vstřelení branky. Dobrým poznatkem bylo vystoupení dorostenců v naší sestavě, kteří se prezentovali dobrým výkonem. Poslední prověrkou před zahájením jarní časti soutěže je v sobotu 4.3.2017 v 11:00 utkání s TJ Doksy. Hraje se ve Štětí.

Branky: Hrdý 1

Sestava: M.Svoboda-Čámský(45.Poráč) Vacek, Šmidrkal, Mencl-Kucler, Hrdý, Slanička, Beruška-