16. kolo, So 15.06 10:15

Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Z 0:3 jsme to dotáhli na 3:3. Druhý poločas jsme hráli roti 10. Kopali jsme 2 penalty, ale ani to nestačilo na víc než bod.

SK Štětí – Mostecký fotbalový klub

4:5 PK(3:3)   5.11.2016    13. kolo

Navázat na vítězství v Libiši a ještě více se vzdálit sestupovým místům, s tím jsme nastupovali do zápasu proti týmu, který ještě před několika lety hrál o několik tříd výše, ale nyní bojuje v divizi a má sestupové starosti.  Vypadalo, že jsme do zápasů vyběhli s cílem rychle vstřelit branku a už v 1. minutě se před brankou hlásil o míč Slanička, ale střelu nevyprodukoval. Snaha otevřít skóre rychle zmizela. V 10. minutě se štírek Petr Tichý protáhl mezi 2 obránci a ti jen sledovali, jak míč končí v brance na 1:0 pro hosty. V 18. minutě namířil k tyči z velkého vápna Hrdý, ale Radel Hlaváč v brance Mostu ladným skokem vytěsnil balón na roh. Vyrovnání viselo na vlásku o minutu později. Po rohu z malého vápna Ransdorf hlavou, nikým neobtěžován poslal míč mimo branku. Od těchto chvil už ale začínalo přituhovat v našem vápně. Hosté nás přehrávali pohybem, rychlostí, a když se k tomu přidaly nepřesné přihrávky, tak jsme ve 25. minutě inkasovali z kopačky Petra Macháčka podruhé po nevydařeným odkopu Tichého.  Mostecký fotbalový klub, který v předchozích 4 utkáních nevstřelil gól, to teď to stihnul za 25 minut 2x.  Nehodlal, ale skončit. Hororovou půlhodinku pro náš tým završil Andrej Weicker krásnou střelou k bližší tyči. 0:3, a jak jsme se dozvěděli po zápase, tak lavička štětského týmu už chtěla na hřiště házet ručník. Ještě, že tak neudělala. Neskutečný obrat ještě během 1. půle nastartovala vlastní branka Zdeňka Macháčka ve 36. minutě, který si srazil míč do vlastní sítě, když se snažil odvrátit přihrávku Kuclera. 1:3 a za další 2 minuty už to bylo 2:3 po labužnické střele Slaničky do šibenice. Pohroma pro Most pokračovala ve 42. minutě. V pokutovém území byl poslán k zemi ve vyložené brankové příležitosti Belák, Šoupa Michal putoval po červené kartě pod sprchy a Slanička, na rozdíl od zápasu před týdnem v Libiši, penaltu na 3:3 proměnil. Diváci, kteří se za stavu 0:3 už chystali jít domu, udělali dobře, že zůstali. Úvodních 10 minut 2. poločasu jsme herní iniciativu přenechali Mostu.  Hráč hostů snadno prošel přes 2 naše hráče a ještě, že jsme odkopli míč na roh. Ransdorf musel v obraně zasahovat před nabíhajícím hráčem Mostu 52. minutě. Ve stoprocentní šanci se ocitl Belák, ale brankáře překonat nedokázal. Mnohem lépe si na druhé straně v 55. minutě vedl Michal Macháček a v 10 hrající hosté šli opět do vedení 4:3. Brzy se nám podařilo vyrovnat. Za ruku jsme kopali 2. penaltu. Tentokrát na 4:4 srovnal Böhm. Do konce na vstřelení vítězné branky zbývalo ještě hodně času. Po přesné přihrávce od Beláka pálil z voleje vysoko nad Böhm. V 71. minutěl na druhé straně zasahovat proti nepříjemné střele Kloub v brance. Dobrou střeleckou příležitost měl střídající Vokoun. Brankář však hosty podržel. Festival zahozených šancí v našem podání pokračoval v 73. minutě. Nejprve Kucler trefil jen brankáře a střelu Mencla konečky prstů vystrčil brankář na roh. 11. minut před koncem Böhm opět po přihrávce od Beláka vysoko přestřelil. Přesné parametry neměl ani volný přímý kop Slaničky z volného přímého kopu ze vzdálenosti 22 metrů. Nakonec to mohlo skončit i prohrou a jen díky zákroku Klouba v 83. minutě po střele Beleje se výsledek neměnil.  V úplném závěru se v náš prospěch mohla kopat už 3. penalta, ale rozhodčí ji už nenařídil.  Z výkonu rozhodčích jsme měli určité obavy, ale nutno konstatovat, že řídili zápas velmi dobře. Za svůj výkon zaslouží pochvalu a dobré hodnocení.

Pro diváky gólově atraktivní zápas vrcholil penaltami. Začínali hosté a po prvních 5 sériích to bylo 4:4, když za domácí neuspěl Slanička a za hosty Belej. Kopalo se dál a rozhodnutí přišlo 7. sérii, kdy neuspěl domácí Tomáš Belák. Naše mužstvo nepodalo dobrý výkon a teď nezbývá nic jiného než ztracený body dohnat za týden 12. listopadu v Rakovníku.

Zklamání z výkonu i výsledku. Cenné body z Libiše jsme nepotvrdili a postavení v tabulce to nevylepšilo. Když v 1. poločase Most 3x kopnul na branku a bylo to 0:3 z našeho pohledu, tak jsme mohli říci, že je to jen souhra náhod. Když jsme během 6 minuty ještě v 1. poločase vyrovnali na 3:3 a hostující Michael Šoupa musel po červené kartě pod sprchy, tak se zdálo, že máme soupeře na lopatkách.  Nevyužili  jsme toho a za předvedenou ve 2. poločase jsme si po prohraných penaltách víc jako bod do tabulky nezapsali a . Máme jich 15.

Branky: Slanička 2(1 z penalty ), Böhm 1 penalty, vlastní 1 (Zdeněk Macháček)

Sestava: Kloub-Tichý, Šimral, Ransdorf, Vacek(58.Mencl)-Kucler, Slanička, Hrdý, Stejskal(58.Vokoun)-

Böhm, Belák

Připraveni: Doležal, Lelek, Čámský,Michovský

Trenér: J.Vinš  Vedoucí: J.Havner  Masér: V.Frey

Rozhodčí: T.Baum-P.Krupka, P.Klupák  Delegát: V.Říha   Hlavní pořadatel: J.Havner      150 diváků