V 1. poločase diváci moc šancí neviděli. Ve 2. jsme neproměnili penaltu, ale až tak to nevadilo, protože jsme stejně o jednu branku vyhráli.

TJ Sokol Libiš – SK Štětí

0:1(0:0)    29.10.2016  12. kolo

Druhý zápas na hřišti soupeře v řadě proti poslednímu mužstvu tabulky, který však před týdnem podal sympatický výkon v Brozanech, kde prohrál až brankou v závěru zápasu. Libiš začala dobře i doma a úvodních 7 minut jsme se museli mít na pozoru, abychom nebyli překvapeni a případně neinkasovali. Cesta našeho týmu směrem dopředu se poprvé otevřela v 7. minutě, ale Tomáš Belák v těžkém střeleckém postavení neuspěl. Více si domácí určitě slibovali od volného přímého kopu zahrávaného o minutu později, ale naše obrana stála na pevných základech a Kucler poslal míč daleko pryč z šestnáctky. Obranu Libiše jsme přečíslili ve 12. minutě. Zastaveni jsme byli faulem, rozhodčí ponechal výhodu, ale tu jsme k úspěšnému zakončení nedovedli. Z dálky na branku Štětí vystřelil Kolísek, ale střela to byla hodně slabá. Výhodu trestného kopu měla i naše sestava ve 26. minutě, ale pro brankáře domácích Lomského to byla lahůdka, kterou ukořistil ve svém náručí. Za další 2 minuty jsme křičeli „Ruka“, když si ji nastřelil hráč domácích ve vlastním pokutovém území. Rozhodčí to posoudil správně jako ruku neúmyslnou a pokračovalo se dál.  Ta pravá gólová šance až do těchto chvil tak stále na jedné ani druhé stráně nepřicházela. Mezi gólovky nejde zařadit ani volný přímý kop Libiše ve 33. minutě, i když už se zdálo, že se tam po centru ruka nebo hlava nějakého toho hráče domácích objeví, ale nestalo .. V úplném závěru poločasu se ještě míče po chybě obránce zmocnil Kucler, ale do přihrávky na volného Böhma vložil nohu obránce a ukopl balón na roh. Čekání na branku se tak přeneslo do 2. poločasu.  Domácí ho začali rohem, ale žádná sláva se nekonala. Z velké dálky a hodně vysoko nad branku domácích vystřelil Hrdý. Minuty ubíhaly a kolonka střelců zůstávala stále prázdná. Hra našeho týmu se pomalu začala stávat nebezpečnější a herní projev naší jedenáctky se zlepšil. Šimral si naběhl před šestnáctku soupeře a ještě štěstí pro domácí, že se do jeho střely postavil jeden z obránců. V 71. minutě se po míči natahoval Tomáš Belák a už se zdálo, že skončí v síti, ale těsně před jeho hlavou ukopl míč obránce.   Gól na noze měl Hrdý v 71. minutě, ale z hranice velkého vápna provětral oblaka za brankou. Pak už to ale přišlo. Od rohového praporku nádherně nacentroval v 73. Minuta Kucler, Slanička proletěl mezi 2 obránci a hlavou zasáhl míč, který skončil v síti. Naše vedení 1:0 nemuselo mít dlouhého trvání. Ještě neuběhla ani minutu od vstřelené branky, když Vacek uklouzl a střelec domácích se naštěstí pro nás nedokázal mezi 3 tyče trefit. Příležitost pojistit vedení měl v 81. minutě Slanička z penalty. V pokutovém území Libiše byl nedovoleně poslán k zemi, celý zápas jako lev bojující, Böhm a kopala se penalta. Ty zahrává ve Štětí Slanička a dobře. Tentokrát si vybral prostředek branky, a protože gólman si skokem žádnou stranu nezvolil a zvedl jen své 2 metrové ruce, tak míč vyrazil a pokračovalo se jen rohem. Slavit vítězství jsme ještě nemohli. Druhou branku se nám nepodařilo vstřelit ani 5 minut před koncem. Belák už pomalu volil stranu, kam pošle míč při postupu na osamoceného brankáře, když mu míč na těžkém terénu v posledním okamžiku utekl od nohy. Stejný hráč měl ještě větší tutovku 3 minuty před koncem po přihrávce od Slaničky, ale trefil jen brankáře. Domácí se k žádné větší příležitosti už nedostali a cenné vedení 1:0 jsme uhájili až do závěrečného hvizdu.

Náš cíl získat 3 body z 2 venkovních zápasů se podařil. V Libiši jsme udrželi čisté konto a domácí až na 2 pokusy k nebezpečnější střele nepustili. Střelecky chudá byla v 1. poločase i hra našeho týmu. Po změně stran jsme ve hře dopředu přidali a odměnou byla branka 17 minut před koncem z hlavy Slaničky. Kdybychom v závěru proměnili i další nabídnuté možnosti a to ne jenom penaltu, tak mohlo být zasloužené vítězství 1:0 i vyšší.

Branky: Slanička 1

Sestava: Kloub-Tichý, Šimral, Ransdorf, Vacek-Kucler(90.Čámský), Slanička, Hrdý, Stejskal-