Na vedoucí branku Souše odpovědělo naše mužstvo dospělých vyrovnáním. Pak už se v zápase, ve kterém bylo hodně sporných okamžiků a také 6 žlutých karet našeho týmu, prosadili jen domácí.

Na vedoucí branku Souše odpovědělo naše mužstvo dospělých vyrovnáním. Pak už se v zápase, ve kterém bylo hodně sporných okamžiků  a také 6 žlutých karet našeho týmu, prosadili jen domácí.

FK Baník Souš – SK Štětí

4:1(2:1)  22.10.2016   11. kolo

Souš v předchozích 4 domácích zápasech prohrála zatím jen jednou a to v posledním zápase s Neratovicemi. Naše mužstvo se k zápasu dostavilo s cenným skalpem z minulého zápasu s Chomutovem, ale v sestavě chyběl dvoubrankový střelec našeho týmu, právě z tohoto zápasu, Jiří Böhm. Domácí zahrávali už ve 3. minutě volný přímý kop a míč po jeho zahrání skončil mimo hřiště. Slibně se vyvíjel rychlý útok našeho týmu o chvilku později, ale rozběhnutý Belák byl chycen do ofsajdového postavení.  Velké chyby v podobě ztráty míče se dopustil Vacek na hranici šestnáctky, ale hráč domácích střílel z bezprostřední blízkosti vedle.  Uvodní desetiminutovka zajímavých momentů skončila brankou, ale bohužel v naší síti. O míč jsme zbytečně přišli ve středu a před brankou nepokrytý kapitán domácích Václav Štípek poprvé rozvlnil síť naší branky.  17. minuta vyvolala bouři emocí na naší straně, jak na hřišti, tak i v řadách štětských fanoušků.  Postavení mimo hru, které signalizoval pomezní rozhodčí před lavičkou domácích, bylo velkou chybou, kterou viděli nejenom ti, co byli ve stejném postavení na druhé straně hřiště, jako rozhodčí, ale dobře to bylo viditelné i v jiných místech na stadionu. Vyrovnávací branky jsme se dočkali o 3 minuty později. Stejskal s Belákem se dokázali dostat až za obránce, vystřelit se rozhodl prvně jmenovaný a bylo to 1:1.  I další možnost skórovat se nabízela naší jedenáctce, ale domácí včas zatáhl za brzdu a míč dostali do autu. Pak už se ale do velkých brankových příležitostí začali dostávat domácí. Míč zahrávaný z levé strany obrany proletěl podél brankové čáry, ale ani jeden z hráčů Souše nedokázal na míč dosáhnout. Ve 33. minutě jsme nedokázali dlouho poletující míč v naší šestnáctce odkopnout do bezpečí, až se dostal na nohu soupeře, který branku naštěstí pro nás minul.    Osudovou pro náš kolektiv se stala 35. minuta. Po krásné střele Christofa z dobrých 22 metrů se Michovský natahoval, jak jen to šlo, ale i tak byl krátký. Za další 2 minuty mohlo být ještě hůře, ale hlavičku jednou z hráčů zastavila tyč naší branky. Domácí v těchto minutách zápasu byli lepším týmem a jen díky nepřesné mušce jsme prohrávali jen o branku. I tak jsme ale mohli jít do šaten za remízového stavu nebýt dalšího vymyšleného a odmávaného ofsajdu asistentem Tomášem Kynclem, který zastavil Tomáše Beláka nechávajícího obránce za svými zády. Druhý poločas pro nás začal pro smutně. Hráč domácích si pohybem ruky zpracoval míč a toho využil skvěle přes hlavu zakončující Junek. 1:3 z našeho pohledu. Marné byli naše reklamace u hlavního rozhodčího Libora Šimečka. Ten hráčům vysvětloval, že ruka byla u těla. Byl to další důležitý moment utkání, který signalizoval, že v Souši nám růže v tomto směru nepokvetou.  V 56. minutě po centru Vokouna těsně před Tichým odkopl míč na roh Matyáš.  Zahrávali jsme i volný přímý kop, ale míč Vokounovi na nohu nejlépe nesedl. 2x  zastavil slibně se rozvíjející šanci našeho týmu také praporek pro změnu asistenta znamenající postavení mimo hru.  V ofsajdu nebyl ale hráč domácích, který velmi snadno vyhrál souboj jeden na jednoho a po jeho přesné přihrávce zakončoval Štípek už na 4:1. Pomalu se začínala rodit vysoká porážka.  Smířit s tím se nechtěl Slanička, ale jeho střelu v 66. minutě vyrazil  dobře postavený brankář Unger  Poradil si i v 72. minutě s dobře mířeným pokusem Vacka do šibenice a míč vyškrábl na roh. Snaha korigovat byla až do konce, ale  k úspěchu jsme se nedopracovali.

Domácí tým si za celý zápas vypracoval větší počet šancí než náš tým. Hlavně v 1. poločase jsme branku soupeře mockrát neohrozili, i když branku na 1:1 jsme vstřelili. V úvodu 2. poločasu, kdy jsme vyběhli na trávník s cílem pokusit se nenechat všechny body v Souši a zkusit ještě se zápasem něco udělat, nás zastavila branka v naší síti, které předcházela ruka hráče Souše. Marné byly protesty u rozhodčího. Po změně stran se náš výkon zlepšil, ale chyběl větší důraz v zakončení a přesnější muška. Navíc jsme se dopouštěli spousty chyb v rozehrávce a dobře připravený tým domácích toho využíval. Když se k tomu přičte sporné rozhodování rozhodčích v rozhodujích momentech, tak výhra na zdejším trávníku byla hodně vzdálená.  Za týden nás čeká druhý venkovní zápas v řadě. 29.října jedeme do Libiše.

Branky: Stejskal 1:

Sestava:Michovský-Tichý, Šimral, Vacek, Mencl(45. Čámský)-Vokoun,Kucler(75.Lelek), Slanička,