Zápas mužstva dospělých měl stejný scénář, jako poslední zápas doma s Kladnem. Vedli 1:0, soupeř vyrovnal na konečných 1:1 a na penalty jsme prohráli.

SK Štětí – SK Sokol Brozany

1:2 PK (0:0)  3.9.2016   4. kolo

Oči fotbalových fanoušků Litoměřického okresu směřovaly první zářijovou sobotu do Štětí. Hrálo se derby. Hosté z Brozan po 3 prvních divizních kolech bez ztráty kytičky získali pozici favorita a naše mužstvo zase chtělo zase odčinit ostudnou porážku z Českého Brodu. V prvních minutách zápasu mohla početná divácká kulisa vidět spoustu rohů na obou stranách, ale žádná větší šance volající po góle z toho nebyla. Poprvé tribuny bouřily v 17. minutě, kdy po ostrém centru Stejskala před branku si jeden z bránících hráčů málem srazil míč do vlastní sítě. Byl z toho roh a po něm zase nebezpečná střela Slaničky, kterou likvidoval Lipš v brance. Hosté měli k dispozici další rohy a po jednom z nich moc nechybělo, aby míč nezavítal do sítě. Obrovskou možnost otevřít skóre se Brozanům nabídla ve 27. minutě. Nikým nehlídaný hráč trefil po centru na zadní tyč balón z první a Kloub v brance bravurním zákrokem likvidoval. V závěru poločasu to vypadalo, že soupeř má pevnější půdu pod nohama. Zahrával 2 volné přímé kopy v rychlém sledu za sebou a my jsme odpověděli střelou Hrdého, která byla sražena na roh. V úvodu 2. půle si obě mužstva vyzkoušela založení rychlého útoku, ale obrany byly připraveny. Hranici velkého vápna jsme nepohlídali ve 48.minutě a dík za skvělý zákrok patřil Kloubovi. V 57. minutě jsme si připravili do té doby největší šanci. Slanička sběhl do vápna na kolmici od Hrdého, ale přihrávka na volné spoluhráče od něj nepřišla. Stejný hráč si ale vychutnal volný přímý kop v 64. minutě. Faulován byl Belák, který byl jinak celý zápas velmi často ze zadu beztrestně masírován, a právě Slanička krásně přes zeď poslal naše mužstvo do vedení 1:0. Reakce hostů byla blesková a hned po rozehrávce skončil míč na naší tyči. Osudnou se pro nás však stala 70. minuta. Obranu jsme nechali zcela odkrytou a místo taktického faulu na polovině hřiště jsme jen stínovali. Všechno završila smůla, když vyražený míč si do vlastní branky srazil Vacek.  12. minut před koncem se navíc nechal po 2. Žluté kartě vyloučit Malák a hosté vycítili šanci na úplný obrat v zápase. Tlačili se do zakončení a naše obrana měla plné nohy i ruce práce, aby uchránila tým od další pohromy. Drama vrcholilo v 1. minutě nastavení, kdy jsme nejprve zahrávali roh a hosté zase kopali volný přímý kop v nebezpečné vzdálenosti naší svatyně. Nakonec to skončilo 1:1 a i v 2. domácím divizním zápase musely přijít na řadu střely ze značky pokutového kopu.

Sled penalt:

Štětí                                        Brozany

Slanička  1:0                           Franc       1:1

Vacek      1:1                          Šollar       1:2

Šimral      1:2                          Golovko  1:3

Tichý       2:3                           Dundarevič   2:4

Penalty se pro naše mužstvo začínají stávat zakleté. I ve 2. letošním domácím zápase rozhodovaly bonusovém bodu navíc a ani podruhé jsme neuspěli. Na branku se v utkání  čekalo dlouho. Tím šťastný týmem komu se podařilo otevřít skóre byl náš kolektiv a škoda jen, že se nám vedení nepodařilo udržet. Soupeř předvedl kvalitní výkon a ukázal, že dosavadní plný zisk bodů nebyl náhodný. Teď jedeme v neděli 11. Září do Úval, kde se body lehko nezískávají, ale proč by se to nemuselo podařit a nějaký ten bodík získat.

Branky:  Slanička 1

Sestava: Kloub-Ransdorf, Šimral, Vacek, Mencl(78.Čámský)-Kucler(82.Poráč), Malák(78.ČK), Slanička, Stejskal(60.Vokoun)-Hrdý(79.Tichý), Belák

Připraveni: Michovský

Trenér: J.Vinš  Vedoucí: V.Frey  Masér: K.Zavřel

Rozhodčí: E.Pekař-P.Martínek, V.Kovářová  Delegát: Z.Krejčí

Hlavní pořadatel: J.Havner   220 diváků