23. kolo, So 20.04 10:15

26. kolo, Ne 12.05 17:00

Mužstvo dospělých dlouho vedlo. Soupeř vyrovnal 20 minut před koncem a protože už i přes řadu střeleckých příležitostí gól nepadl, tak se v 1. domácím divizním zápase kopaly penalty.

SK Štětí – SK Kladno

1:2 PK (1:0)   20.8.2016   2. kolo

Po úspěšném vstupu do divizní soutěže před týdnem v Novém Boru nás čekala domácí premiéra proti silnému týmu Kladna, které loni usilovalo o postup do ČFL. Hosté zahrozili jako první, když po centru do našeho vápna minuli jen těsně levou tyč. Obranu Kladna jsme trochu více zaměstnali až v 11. minutě, kdy jsme zahrávali roh nakrátko, ale k vítěznému konci to nevedlo. Házenkářským zákrokem hájil v 17. minutě čisté konto Michovský v naší brance, ale stejně bylo odpískáno postavení mimo hru. Přesný roh na zadní tyč předvedl Kalina v dresu Kladna, ale hlavička jednoho z jeho spoluhráčů přesná nebyla. Úvodní mírná aktivita hostů z úvodu zápasu se pomalu přesouvala na naše kopačky. Trestný kop zahrál Stejskal a nejlépe si na něj naskočil Hrdý. Bohužel branku o nějaký ten kousek netrefil. I další slibnou možnost si vypracoval náš kolektiv, ale přihrávka Vokouna až na Beláka nedošla. Mrzet nás to ale příliš nemuselo. Ve 30. minutě jsme založili rychlou akci, míč se ocitl hned několikrát v nadějné příležitosti na kopačkách štětských hráčů, ale až ten poslední Vladimír Kucler dokázal dostat míč do sítě na 1:0. Radost nemusela mít dlouhého trvání. Tak dlouho jsme váhali s odkopem, až se ho zmocnil soupeř a jen díky nepřesné koncovce jsme byli stále o krok napřed. V závěru poločasu ještě hezky mířil Stejskal, ale brankář Tesař byl připraven. Druhý poločas zahájil soupeř 3 šancemi během 8 minut. Nebezpečnou střelu na roh srážel Michovský a poradit si musel i dalším pokusem Kladna o 3 minuty později. Tu největší šanci měl protivník v 54. minutě, kdy se po levé straně jak lasička protáhl útočník, ale stejně tak pohotově zachraňoval i brankář Štětí. Uběhlo 60 minut zápasu a zvýšit na 2:0 mohl Belák. Jeho střela však velkému zklamání mezi 3 tyčemi neskončila. Přes několik obránců prošel v 66. minutě Hrdý, ale jeho dloubák z velkého úhlu přesné parametry koncovky neměl. V 69. minutě levá strana naší obrany zůstala úplně otevřená a to nemohlo dobře dopadnout. První pokus jsme ještě odvrátili, ale proti hlavičkové dorážce Jana Procházky už jsme zůstali bezmocní. Vrátit vedení na naši stranu mohl o 4. minuty později Belák, ale i ve své druhé zápasové gólovce mířil vedle. Žádné z mužstev se s remízou smířit nechtělo. Hosté kopali několik volných přímých kopů a na druhé straně zase Stejskal neprostřelil hradbu těl před ním. Úplný konec zápasu patřil Kladnu. Hlavička těsně vedle, pak zase zázračně vyrážel míč Michovský, a když ani v 1. minutě nastavení střeleckou kanonádu před naší brankou soupeř nevyužil, tak tu byl konec utkání a na řadu musela přijít loterie pokutových kopů s úspěšným koncem pro hosty.

Štětí:                        Kladno:

Slanička    1:0          T.Procházka  1:1

Hrdý         1:1           Kalina          1:2

Vacek        2:2           Veselý          2:3

Stejskal      3:3          J.Procházka   3:4

Tichý         4:4          Tesař              4:5

Prvních 15 minut patřilo Kladnu. Hru jsme postupně vyrovnávali a ve zbytku poločasu jsme byli o něco lepší. Šancí bylo k vidění dost, ale branku vstřelilo jen naše mužstvo. Po změně stran hru ovládl soupeř a vypracoval si i velké množství střeleckých příležitostí.. Vedení jsme drželi až do 69. minuty, když těsně před vyrovnáním jsme měli tutovku. Mohli jsme vyhrát, ale i prohrát. Spokojenější byl nakonec náš soupeř, který si domů odvážel bod navíc po vítězných penaltách.

Branky: Kucler 1

Sestava: Michovský-Čámský(85.Poráč), Šimral, Vacek, Mencl-Kucler, Malák(68.Slanička),