26. kolo, Ne 12.05 17:00

Mladící z Dukly byli první herní prověrkou mužstva dospělých

SK Štětí - TJ Dukla Praha junioři

1:6(1:3)   16.7.2016    Roudnice n.L.

Fotbalisté juniorky Dukly Praha připravující se na novou sezónu ve fotbalovém areálu v Roudnici Pod lipou byli naším prvním soupeřem v rámci letní přípravy na novou divizní sezónu . Hrálo se právě v Roudnici n.L. a začalo se pěkně svižně. Na hře bylo vidět, že hráči se na zápas těší a jako první už v 6. minutě se radovali hosté. Rychlý útok zakončený mírně tečovanou střelou skončil u tyče. Odpověděli jsme zvýšenou aktivitou, která slavila úspěch v 15. minutě. Vokoun se hezky uvolnil v šestnáctce a po jeho přihrávce srovnal na 1:1 Stejskal. Ve 25. minutě to zkusil z dobré pozice Vokoun, ale trefil jen prostředek branky, kde byl připraven brankář. Dukla hýřila pohybem a na obrannou činnost našeho mužstva to platilo. Nepříjemné momenty zakončené brankou Dukly jsme prožili ve 27. minutě.  Hráč soupeře zaběhl do uličky, střílel nebo centroval, to ví asi jen on, ale míč nakonec překvapivě skončil v šibenici. Opět jsme mohli brzy vyrovnat, tentokrát na 2:2, ale střely Beláka ani Vokouna z dorážky brankou neskončily. Následoval okamžitý protiútok a Dukla už vedla 3:1. 5 minut před změnou stran odmítl snížit na 2:3 Tichý, jehož hlavička z malého vápna skončila vedle. Ve 2. poločase jsme měli míč na kopačkách častěji, ale žádná větší a nebezpečnější šance z toho nebyla. Soupeř v klidu bránil a čekal na svou šanci. Ta přišla v 65. minutě, ale naštěstí pro nás skončil míč vedle. Velkou gólovku spálil v 68. Minutě Hrdý, když z malého vápna branku přestřelil. Hezkým zákrokem se v 70. minutě prezentoval Doležal, ale o 5 minut později už proti útočníkovi postupujícím na něj nikým neatakován byl bezmocný. Výsledek 4:1 pro Duklu 15 minut před koncem už signalizoval nepříjemný vstup nového fotbalového roku. Vypracovali jsme si také několik slibných šancí, ale střelecká efektivita byla nulová. Čím více jsme se snažili výsledek aspoň korigovat, tím více jsme zapomínali bránit a v poslední pětiminutovce se nám to také vymstilo. Po volném přímém kopu se míč odrazil k hráči Dukly, který nechytatelně upravil už na 5:1. Tečkou zápasu byla branka v naší síti na 6:1 pro Duklu v 90. minutě. Rychlonohý útočník soupeře si zaběhl za obranu a bylo hotovo.

Prvních 20. minut jsme nehráli špatně. Akce vypadaly nadějně, hráči si v přihrávkách vyhověli a zdálo se, že dění na hřišti bude určovat náš tým. Postupně jsme však polevovali. Síly ubývaly, kombinace vázla, a když už jsme se dostali do šance, tak jsme nedokázali skórovat. Navíc někteří hráči se zdravotně necítili nejlépe a pokulhávali. Mladící v dresu Dukly sázeli na rychlý přechod do útoku podpořený dobrou technikou a spolehlivým zakončením.

Branky: Stejskal 1

Sestava: Michovský(45.Doležal)-Čámský, Šimral, Šmidrkal, Vacek-Kucler, Malák, Hrdý,