16. kolo, So 15.06 10:15

Fotbalový klub Ostrov,..

TJ Velké Hamry z.s.

Přátelský z., So 13.07 10:15

Mužstvo dospělých si o týden prodloužilo sezónu. V Souši se hrálo finále poháru. Po dobrém výkonu jsme zvítězili a pohár odvezli do Štětí.

SK Štětí – TJ Proboštov

2:0(1:0)   finále Ústeckého poháru 25.6.2016  Souš

Fotbalisté kopačky na krátkou letní přestávku pověsili před týdnem. To neplatilo ale o našem mužstvu, které ještě čekala obhajoba loňského vítězství O pohár hejtmana Ústeckého kraje. Proti nám stál druhý nejlepší tým letošního ročníku Ústeckého přeboru, který nás také jako jediný tým v jarní části dokázal porazit a vítězství chtěl zopakovat i v poháru. Hrálo se v pěkném prostředí fotbalového areálu v Souši a diváci byli zvědavi, jak to dopadne. Začali jsme koncentrovaně a již v 8. minutě poslal na soupeřovu branku navštívenku Malák. Račuk v brance se hodně zapotil, aby míč vyrazil.  Za další 3 minuty už jsme slavili první branku zápasu. Obrana soupeře včetně brankáře nebyla na stejné vlně a toho ke vstřelení  branky na 1:0 využil Tichý. I nadále jsme byli aktivnějším mužstvem a Proboštov jsme do nějaké větší šance nepouštěli. Naopak to byl náš tým, který se dostával do slibných střeleckých příležitostí. Po centru Kuclera hlavičkoval Slanička, ale s míčem si gólman lehce poradil. Nepříjemnou věcí bylo zranění Ransdorfa v polovině poločasu, kterého musel nahradit Čámský. Ve 26. minutě se na hranici šestnáctky otevřel prostor k zakončení Slaničkovi, ale ten vysoko přestřelil. Soupeř se do blízkosti naší branky začal častěji dostávat a v poslední čtvrthodince prvního poločasu. Vypracoval si i hodně rohových kopů, ale se všemi jsme si dokázali poradit. Ve 2. poločase se ještě diváci nestačili zorientovat, jaké nové tváře jsou na hřišti, když zrovna jedna z nich Radek Hrdý pálil na proboštovskou branku a střela to nebyla vůbec špatná. Měli jsme i další možnost v 53. minutě, ale tentokrát byl brankář na svém místě a byl hlavní postavou soupeře v tomto utkání. Za toho stavu byl výsledek utkání stále otevřen a Proboštov využíval každé šance k zaútočení. V 59. minutě zachraňoval odkopem na roh Šimral a největší příležitost za celých 90 minut si náš protivník vypracoval po hodině hry. Šance byla zakončena střelou, která skončila těsně vedle pravé tyče. Trestný kop zahrával ještě Šváb, ale trefil jen dobře postavenou zeď našeho týmu. Pak už přišel čas pro nás. Velkou možnost skórovat měl Stejskal, ale brankáře neprostřelil. Na 2:0 nezvýšil ani Hrdý, když šanci tutovku nohou zlikvidoval, kdo jiný než 35 letý mladík v brance Proboštova Račuk. Do třetice to vyšlo. Centr Stejskala posunul hlavou za záda brankáře Šmidrkal. 2:0 a hned se nám hrálo zase o něco lépe. V 80. minutě jsme spustili kanonádu Slanička, Stejskal, Hrdý, ale ani jeden z nich cíl netrefil. Na brankové čáře zachraňoval Proboštov po volném přímém kopu v 80. minutě. Vítězný konec se nezadržitelně blížil, když v 90. minutě zahrával Proboštov roh, na který se do našeho pokutového území vydal i jeho brankář a byl to on proti jehož hlavičce musel zasahovat Michovský. Pak už tu byl konec a úspěšné dílo bylo dokonáno. I když tam po zápase ještě nějaké jiskry lítaly, tak to nezabránilo tomu, abychom zvedli pohár pro vítěze nad hlavu a vydali se s ním slavit do Štětí.

Na hře bylo od začátku znát, že letošní sezónu chceme uzavřít vítězstvím. Byli jsme lepším týmem a pohár zaslouženě získali do svých rukou. Proboštov měl určité úseky utkání, kdy se zdálo, že by mohl mít šanci ještě uspět, ale soustředěná hra naší jedenáctky to neumožnila.

Toto už byl definitivní konec veleúspěšné sezóny mužstva dospělých. Vítězství v přeboru a obhajoba poháru se bude v historii štětského fotbalu řadit k těm nejúspěšnějším rokům. Celý tým bez rozdílu zaslouží pochvalu a poděkování. Čeká nás letní příprava a 13. srpna zahajuje divize, kdy jedeme do Nového Boru.

Branky: Tichý 1, Šmidrkal 1

Sestava: Michovský-Ransdorf(21.Čámský), Vacek, Šimral, Mencl(45.Šmidrkal)-Kucler(58.Poráč), Slanička, Malák, Stejskal-Belák(73.J.Grepl),         Tichý(45.Hrdý)

Připraveni: Kloub

Trenér: J.Vinš  Vedoucí: J.Havner  Masér: K.Zavřel

Rozhodčí: J.Zavadil-J.Fencl, M.Marrmann  Delegát: R.Stančík