Je dobojováno. Mužstvo dospělých potvrdilo, že je nejlepším kolektivem letošního ročníku Ústeckého přeboru a vysoko porazilo Bílinu.

Je dobojováno. Mužstvo dospělých potvrdilo, že je nejlepším kolektivem letošního ročníku Ústeckého přeboru  a vysoko porazilo Bílinu.

SK Štětí –FK Bílina

6:0(1:0)   18.6.2016   30. kolo

Rozlučkou s letošní veleúspěšnou sezónou byl zápas proti mužstvu ze středu tabulky. Chystalo se slavnostní předání poháru a oslavy po zápase byly naplánovány na sobotu, ale asi i na neděli. Samotné utkání se muselo libit také. V prvních 10 minutách střídala šance, šanci Jako první zahrozili hosté, ale střela po rychlém útoku skončila ve 20. řadě za brankou. Na opačném konci hřiště zase hlavičkoval Slanička, ale žádná super šance to nebyla. V gólovém postavení se po přihrávce od Mencla ocitl Vacek, ale mířil vedle.   V 9. minutě jsme nechali po rohu hlavičkovat Mergla a míč se otřel o tyč. Bílina v těchto momentech hodně zlobila a za další minutu jsme mohli poděkovat Kloubovy v brance, když pohotovým zákrokem zpacifikoval útočníka soupeře. Pak se na straně soupeře 2x žlutilo, kopali jsme i roh, ale radostná chvíle pro náš kolektiv přišla ve 27. minutě. Střelu Tichého obrana vyrazila před sebe a z dorážky se prvního jarního gólu dočkal David Mencl. Vstřelená branka našemu mužstvu dodala chuť i na další góly. Ještě do poločasu hlavičkoval vedle Slanička a ve 40.  minutě z volného přímého kopu stejný hráč trefil jen zeď. Do druhého poločasu jsme vyběhli se 3 změnami v sestavě a za 4 minuty jsme se radovali podruhé v zápase. Z hranice šestnáctky vypálil Tichý a Kovačka se po míči natahoval marně. V 55. minutě se hodně nahlas začali ozývat střídající hráči. Důraz v šestnáctce byl tou hlavní devízou Hrdého, když se zmocnil míče a s přehledem zvýšil naše vedení už na 3:0.  V 61. minutě mohl dokonce skórovat podruhé, ale proti stála tyčka. Jedinou větší šanci ve 2. poločase si Bílina připravila v 67. minutě, ale v nepřehledné situaci před naší brankou jsme nakonec míč odvrátili na roh. Divácky pohlednou akci načal centr Hrdého, když si u zadní tyče vyhlédl číhajícího Tichého, ale jeho hlavička v brance neskončila. Další střídající hráč se zapsal do listiny střelců v 73. minutě. Byl jím Lukáš Lelek, který si s velkou rozvahou přichystal míč ke střele a uklidil ho přesně k tyči na 4:0. Konečné skóre to ale zdaleka nebylo. Nejmladší hráč v naší sestavě, který se na hřišti objevil až v průběhu utkání, Jan Grepl, prokázal, že čich na góly mu nechybí. Obrana se mylně domnívala, že bude pískáno postavení mimo hru, Grepl toho využil a skóre se měnilo na 5:0. Tečkou za letošním ročníkem byla branka stejné hráče. Připravil ji Lukáš Stejskal a razítko na 6:0 přidal již několikrát zmiňovaný Jan Grepl. A protože Hrobce prohrály v Modlanech 7:3, tak jsme si na své konto připsali i další nej. Nejvíce vstřelených branek v soutěži. Hned po zápase nám zástupce ÚKFS Jan Novotný předal pohár za vítězství v Ústeckém přeboru pro ročník 2015-2016 a zahájil tak zasloužené oslavy.

Bílina měla několik velkých šanci hned na začátku utkání. Propásla je a to bylo pro další průběh zápasu důležité. Postupně jsme si vypracovali převahu, a když jsme po necelé půlhodině hry šly zásluhou Davida Mencla do vedení 1:0, tak jsme získali další chuť do hry a ve 2. části už to byl zápas na jednu branku okořeněný spoustou branek. Hosté neměli nikoho na střídání a dle slov trenéra Dušana Zahradského byla citelně znát absence hráčů středové řady.

Branky: J.Grepl 2, Mencl 1, Tichý 1, Hrdý 1, Lelek 1

Sestava: Kloub-Ransdorf(45.Poráč), Šmidrkal, Šimral, Vacek-Kucler(61.Lelek), Malák,

Slanička(45.Hrdý), Mencl(45.Stejskal)-Tichý, Belák(57.J.Grepl)

Připraveni: Michovský

Trenér: J.Vinš  Vedoucí: F.Kučera

Rozhodčí: O.Lesňák-Z,Roháč, D.Průša  Delegát: D.Sieber

Hlavní pořadatel: J.Havner  150 diváků