23. kolo, So 20.04 10:15

Po dlouhé době mužstvo dospělých inkasovalo, ale i tak si došlo pro další jarní vítězství.

SK Štětí – TJ Sokol Srbice

2:1(1:1)  4.6.2016   28. kolo

Zápas se Srbicemi, překvapením jara, které jsou na jaře druhým nejlepším mužstvem a pomýšlí na umístění na nejvyšších místech, sliboval zajímavou podívanou a také hned ve 4. minutě se měnilo skóre. Přetažený centr zprava jsme nedokázali pokrýt a Pavel Verbíř bez dlouhé přípravy přesně zakončil na 1:0. Šance na vyrovnání na sebe nenechala dlouho čekat. Před brankou hledal nabíhající spoluhráče Belák, ale mezi ně se postavil obránce Lipert a při odkopu míče do bezpečí ho trefil tak nešťastně nebo vlastně šťastně, že skončil na tyči vlastního brankáře. V 18. minutě měl balón na vyrovnání na hlavě Mencl, ale poslal ho mimo. Tu největší příležitost skórovat měl však Slanička. Zdálo se, že už to nejde nedat, ale stalo se a již na zemi ležící brankář Srbic překonán nebyl. Soupeře jsme na naší polovinu moc nepouštěli a ve hře směrem dopředu nám chyběl větší klid a rozvaha v zakončení. Nepovedlo se to ani Menclovi ve 30. minutě, kdy měl míč krásně na noze a poslal ho do oblak nad zdejším stadionem. 7. minut před změnou stran to přišlo. Slavoj Tichý nechal za zády všechno kromě míče, brankáři udělal kličku a srovnal na 1:1. Ještě do poločasu jsme mohli jít dokonce do vedení. Kucler v těžkém úhlu volil střelu a trefil jen brankáře.  K hezké hlavičce se dopracoval Malák, ale zasáhl jen připraveného brankáře. V zahazování šancí jsme pokračovali i po změně stran. První měl Belák, když si pohrál s brankářem, ale následné střele chybělo přeci jen více rychlosti, protože dobíhající obránce odkopl do bezpečí. Pak měl míč jako na podnose na hranici šestnáctky k dispozici Vacek, ale poslal ho do pole, kde naštěstí ještě nic neroste a nemusel se hledat. Jednu z mála nebezpečnějších šancí si soupeř vypracoval v 70. minutě,  ale nakonec Kloub v brance zasahovat nemusel. Přestěhovali jsme se na polovinu soupeře, kde byl v pokutovém území podražen Mencl a na řadu přišla penalta. Ty v tomto roce kope ve Štětí Slanička a ten ji i tentokrát, i když trochu se štěstím proměnil a zajistil naše vedení 2:1. Hosté změnili taktiku, začali hrát na 3 obránce a síly vrhli do útočení. Chyběli však na své polovině, kde byl ve výborném střeleckém postavení Tichý, ale mířil jen do brankáře. Na branku Srbic postupoval sám i střídající Lelek, ale cestu k úspěchu zastavila tyč. Poslední jiskřičku naděje na vyrovnání si hosté vykřesali 2 minuty před koncem. Zahrávali roh, při kterém jsme si obranné povinnosti splnili na jedničku,  a nebezpečí odvrátili.  Pak tu byl konec a mohli jsme slavit 12. vítězství jarní části.

Jak se po zápase shodli i trenéři, hrál se zápas velmi dobré úrovně a diváci museli odcházet spokojeni. Naše mužstvo zaspalo úvod utkání. Nechali jsme si vstřelit branku a pak nás stálo hodně sil, než jsme vyrovnali. Šancí jsme si vypracovali víc než soupeř, ale úspěšnou koncovku jsme nechali v šatně. K vítězství jsme se však dopracovali zaslouženě a získali 3 body. Nebudeme-li počítat kontumaci s Blšany v náš prospěch, tak jsme doposud v sezóně nastříleli 99 gólů  a ten výroční stý se budeme snažit vstřelit v dalším utkání v sobotu 11.6.2016 v Duchcově.

Branky: Tichý 1, Slanička 1

Sestava: Kloub-Čámský(80.Šmidrkal), Šimral, Hrdý(33.Ransdorf), Vacek-Kucler, Slanička,